Ve věku 75 let zemřel první prezident České republiky Václav Havel

Nedělní ponuré ráno, první plátna sněhu, poslední neděle adventních očekávání. Smutná zpráva o smrti velkého člověka Václava Havla rozrušila všechny jeho příznivce. Zatímco se různá zpravodajství předhánějí v tom, které podá nejpodrobnější zprávu o jeho smrti, zkusme si uvědomit, čím vlastně tento člověk byl, co pro stát vykonal a čím v nás zůstane.
Fotografie ke článku: Ve věku 75 let zemřel první prezident České republiky Václav Havel
Václav Havel. Osobnost zemřela ve věku 75 let..
Autor: wikimedia source

Můžeme se zpětně podívat na život tohoto hrdiny. Copak máme v současné politické sféře někoho, kdo by se stejným odhodláním bojoval za každičkého člověka, občana? Člověk, který se nebál otevřeně vystupovat na obranu politických vězňů, byl odhodlán dělat, to co je správné, bez ohledu na to, že bude trpět.

Známe dnes někoho takového? Nechme se ovlivnit jednáním Havlovým, ať i v nás je aspoň trochu té bojovnosti; ať nepodlehneme pohodlnosti a lhostejnosti.

Mnohdy slýcháváme odvážné názory, kterak v roce 1989 neříkal pravdu, a kde jsme teď, že se nic nezměnilo? Tito odvážlivci možná zapomínají na to, co mají, berou to jako samozřejmost. Na svobodu a blaho si člověk rychle zvykne a zapomíná, že to tak vždy není.

Zkusme se někdy podívat kolem sebe a poděkovat za to, co jsme, že žijeme, jsme svobodní. A to, že ve státě některé praktiky zůstávají, to je pouze v nás a na nás. Zcela jistě můžeme být následníky muže, jako byl, a v mém srdci navždy zůstane, Václav Havel.

6 komentáře k "Ve věku 75 let zemřel první prezident České republiky Václav Havel"

Eva Pavlíková (bez ověření) se projevil(a) dne 22 Prosinec, 2011 - 23:51:

thumb up, Luke!

Vašek (bez ověření) se projevil(a) dne 20 Prosinec, 2011 - 16:22:

A na internetu se už objevují články sepisující všechny nemovitosti Havlovy a co kam přepsal na koho... Chjo, tohle se může stát jenom u nás... :-(

starší čtenářka (bez ověření) se projevil(a) dne 19 Prosinec, 2011 - 10:02:

Díky autorovi za tento článek. Je pro mne upřímným svědectvím, že tento národ není ještě ztracen, že jsou zde lidé, kteří rozlišují pravé hodnoty lidského života a kteří se sklání v hluboké úctě k člověku, který tyto hodnoty hájil celým svým životem a dílem.
Než Václav Havel odešel na věčnost, řekl českému národu, co mu chtěl říct,
co měl národ slyšet a co by měl mít stále na zřeteli. Přál si, aby nové generace žily z jeho myšlenky, která se stala myšlenkou sametové revoluce 1989 a se kterou by se měl ztotožnit každý občan, který chce konat dobro: "Pravda a láska musí zvítězit nad nad lží a nenávistí."
Věřím, že se vy, mladí lidé chopíte tohoto odkazu, kterého si naše generace neuměla vážit, a že se nenecháte strhnout morálním bahnem, do kterého náš národ upadá, že se nenecháte znechutit současnou situací,kdy někteří lidé chápou demokracii jako svévoli a prezentují zvrácené jevy jako správné.
Věřím, že Václav Havel bude stále s vámi a že také mnozí lidé z generace sametové revoluce budou s vámi bojovat za duchovní a morální obnovu této krásné země.

Ondra S. (bez ověření) se projevil(a) dne 18 Prosinec, 2011 - 22:41:

Nad tím jak k tomu někteří lidé přistupují jsem se rozlítil dnes už několikrát...
doufám, že to co pro nás budoval Václav Havel zde pro nás bude, ale bude i pro naše a další generace, svoboda a mír.

Mimochodem je to rozhodně nejlepší článek o Havlovi z dnešního dne a moc chválím a děkuju autorovi za tuto mimořádně kvalitní práci......

anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 18 Prosinec, 2011 - 21:10:

Díky autorovi článku, je to krásně a hluboce napsané. Máme naději žít dále odkazem Václava Havla. Prosím pokusme se o to! Jistě by ho to potěšilo a věřím, že potěší, až se na nás bude shůry dívat-

já nic, já muzikant (bez ověření) se projevil(a) dne 18 Prosinec, 2011 - 20:53:

Je mi to tak moc líto...:´-(
Nechápu, jak někdo může říct, že ho "to nebere"...
Snad se trochu sebereme a vzpomem si, za co bojoval a jak jsme naložili se svobodou...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.