Anglie

Telčská omladina svým příjezdem otřásla pevnými základy ostrovní monarchie

Sotva jsme se usadili ve škole, učitelé už začínají tlačit na pomyslnou pilu tak moc, že písemky lítají jako rány kulometem. Proto se studenti posledních a předposledních ročníků gymnázia rozhodli, dát si na chvilku oraz a vyrazili do Anglie, správně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jak nás později poučil náš pan průvodce. Prozkoumejte jejich putování prostřednictvím následujících zápisků z celého výletu!

Londýn v dešti, za sucha, objektivem Jana Rudolfa

Studenti dvou nejstarších ročníků gymnázia, kteří se zúčastnili tradiční exkurze do Londýna, pohlédli do rozmanité tváře hlavního města ostrovního království. Navštívili tradiční pohlednicová místa, ale také zákoutí našincovi méně známá. Volby na ambasádě, ostrovní vítr ve vlasech, místa žijící svým vlastním životem. Nejen to pro vás zachytil svým nesmírně citlivým okem a ještě citlivějším šestým smyslem nadaného fotografa Jan Rudolf, student septimy.

Studenti Anglii poznávali celých šest dní

Studenti GOB a SOŠ v Telči absolvovali ve dnech 18. - 23. října školní poznávací zájezd do Anglie. V průběhu šesti dnů postupně navštívili všechny klíčové památky v Londýně a jeho blízkém okolí. Jmenovitě zhlédli například Tower Bridge, Trafalgar Square a Westministerský palác.

Studenti na poznávacím zájezdu v Anglii

Studenti Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč se ve dnech 23. - 28. října 2010 zúčastnili poznávacího zájezdu do Anglie. Navštívili města Oxford, Stratford, Londýn, atd. Prohlédli si mj. hrad ve Windsoru a Warwicku.