cestování

Telčská omladina svým příjezdem otřásla pevnými základy ostrovní monarchie

Sotva jsme se usadili ve škole, učitelé už začínají tlačit na pomyslnou pilu tak moc, že písemky lítají jako rány kulometem. Proto se studenti posledních a předposledních ročníků gymnázia rozhodli, dát si na chvilku oraz a vyrazili do Anglie, správně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jak nás později poučil náš pan průvodce. Prozkoumejte jejich putování prostřednictvím následujících zápisků z celého výletu!

Až na vrcholky hor, kde uslyšíš vítr hrát

Patagonie – území na jihu amerického kontinentu, nejčastěji spojované s unikátními horolezeckými věžemi Fitz Roy nebo Cerro Tore a s nádhernými přírodními parky. Území, které uchvátilo nejednoho horolezce, mezi které patří také Michal Plunder, biolog a tělocvikář z naší školy.