Brány komplikují vjezd na náměstí

Couvání, odřená zrcátka, nervózní gestikulace. Na telčské náměstí Zachariáše z Hradce vedou dvě hlavní příjezdové komunikace, na obou dopravu komplikují městské brány.
Fotografie ke článku: Brány komplikují vjezd na náměstí
Nákladní vůz. Brány komplikují vjezd na náměstí.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

Zhruba patnáctiminutové drama u dolní brány zapříčinil krátce před polednem v pátek 28. ledna nákladní automobil převážející střešní krytinu. „Stojím tady už pár minut, to auto sem snad nezajede.“ Komentoval situaci přihlížející důchodce.

Z ulice Na Baště je několikátým rokem pěší zóna, vjezd na ni má pouze dopravní obsluha. U městské brány je omezení další, a sice takové, že do ní nesmí vjet auto vyšší, než dva a půl metru s hmotností převyšující pět tun. Zda měl řidič povolení od městského úřadu, se Naší škole nepodařilo ověřit.

Hasiči bránou možná neprojedou

Brány komplikují život nejenom řidičům, ale také záchranářům. Některé moderní hasičské vozy mají s přístupem na náměstí problém, brány jsou pro ně příliš malé a cisterny jimi neprojedou. Nicméně bezpečnost občanů tato skutečnost nikterak neohrožuje. Důkazem může být například nedávný cvičný požár telčského zámku, o kterém jsme vás informovali ZDE. Hasiči při cvičení obstáli na výbornou.

Více fotografií naleznete v samostatné fotosadě ZDE.

3 komentáře k "Brány komplikují vjezd na náměstí"

Souhra (bez ověření) se projevil(a) dne 1 Duben, 2011 - 18:32:

Já bych ty brány zbourala!

Petr (bez ověření) se projevil(a) dne 30 Leden, 2011 - 13:22:

Zářným příkladem, co s městskou bárnou v žádném případě NEDĚLAT je Jihlava. Ty vyměnili to kouzlo starobylého městského centra za trolejbusy a smradlavé náklaďáky. Ano, mluvím o té bráně, která stávala za křížovatkou na Znojemský, kousek od City Parku.

Búček (bez ověření) se projevil(a) dne 30 Leden, 2011 - 12:00:

Doufám že kvůli průjezdu těhle náklaďáků tu bránu nebudou upravovat, oni mají nápady někdy různý... a zrovna tady by si památkáři po nějakém tom drobném úplatku našli někde v plánech z xtého století, že ta brána byla původně širší...

Jediné štěstí, že je spodní brána pro běžný provoz uzavřena a vrchní má speciálně určený provoz... Jinak by se kouzlo náměstí zatraceně ztratilo, upně si představím, jak by tam člověk ani nemohl přejít a frčely by tam auta, pač přes náměstí je však dobrá zkratka, než objíždět celé město...

Doufám že radní nebudou tenhlenc systém nějak výrazně měnit...

Až se dovopraví univerzitní centrum tak už bude zas na nějakej čas zasejc po problému, než přijedou filmaři a neopatrností či nedablostí vyvalí boční kamen klenby té brány, to je taky jak boj s větrejma mlejnama, chudák ten pán co to tam dycky betonuje zpátky...

No mějte se, zdárec lidi...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.