Studentské volby: GOB a SOŠ si dnes zvolilo prezidenta

V rámci projektu Jeden svět na školách pod taktovkou sdružení Člověk v tísni proběhly dnes na GOB a SOŠ Telč Studentské prezidentské volby. Svůj hlas do volební urny mohl vhodit každý žák starší patnácti let.
Fotografie ke článku: Studentské volby: GOB a SOŠ si dnes zvolilo prezidenta
Voliči. Žáci při volbách zaplnili studovnu.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Studentské prezidentské volby se uskutečnily 11. prosince 2012 celkově na čtyřech stech školách napříč celou Českou republikou. Do projektu se zapojilo, jako jedna z mála středních škol na Vysočině, také telčské GOB s SOŠ. Žáci zde mohli volit před začátkem vyučování a o velké přestávce.

Voliči vybírali z osmi oficiálních kandidátů, tedy mezi Janem Fischerem, Vladimírem Franzem, Zuzanou Roithovou, Jiřím Dienstbierem, Táňou Fischerovou, Přemyslem Sobotkou, Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem.

Rozhodování mnohým usnadnil také speciální portál "Naše volby", který jsme nedávno spustili.

Prezidenta si mohlo vybrat bezmála 300 žáků

Právo vhodit lístek do hlasovací urny měl každý žák školy starší patnácti let, možnost podpořit svého kandidáta tedy dostalo bezmála tři sta lidí. Nicméně třídy 2.AS, 3.AS a 4.AS byly celý den na školní exkurzi a voleb se tak nemohly zúčastnit.

Do volební místnosti nejčastěji mířili žáci osmiletého gymnázia, zastoupení mezi ostatními třídami již nebylo tak hojné. Dle předběžných odhadů byla volební účast mezi padesáti až šedesáti procenty. "Veškerá data jsme dnes odeslali pořadateli voleb, budou potvrzena a následně dojde také k jejich zveřejnění prostřednictvím školního časopisu," řekla naší škole krátce po sčítání hlasů Klára Štumarová.

Kdy bude zveřejněno jméno vítěze?

Časopis Naše škola vás tedy bude i nadále informovat o průběhu Studentských prezidentských voleb na Gymnáziu Otokara Březiny a Střední odborné škole v Telči. Jméno vítěze padne na našem webovém portálu nejspíše zítra ve večerních hodinách, nejdéle však v průběhu čtvrtka.