Dačický kulturní dům zaplnili Nezmaři

Příznivci biologie budou možná zklamáni, že se nejedná o invazi maličkých živočichů se žahavými rameny, ale hudební fanoušci jistě už ví, odkud vítr vane.
Fotografie ke článku: Dačický kulturní dům zaplnili Nezmaři
Nezmaři. Vtip, sladěnost, preciznost a melodičnost.
Autor: archiv Nezmarů

Příznivci kytarových písniček se totiž sešli 27. 4. 2011 v Městském kulturním středisku v Dačicích na koncertě kapely Nezmaři, které se konalo u příležitosti třicátých třetích narozenin této známé folkové skupiny.

Na úvod zazněly dva „povinné tance“, písně, které patří mezi jejich nejznámější, tedy Ráno bylo stejný a Bodláky ve vlasech.

Pak následovala skladba za skladbou. Mimo těch z jejich vlastní tvorby zazněl také hit z 60. let minulého století Sladké hlouposti nebo novodobé mnohokráte přezpívané Hallelujah.

Historie skupiny se začala psát už v roce 1978. Vystřídali již 14 členů, ze zakládajících členů v současnosti zůstal pouze hráč na kytaru Pavel Zajíc, k němuž se později přidali i kytarista Tonda Hlaváč a kontrabasista Pavel Jim Drengubák. Pomyslnou „růži mezi trním“ zastupuje zpěvačka a klávesistka Šárka Benetková působící v kapele již přes dvacet let.

Koncert nepostrádal vtip, preciznost kytarových sól, sladěnost krásných hlasů ani kouzlo folkových tónů. Je vidět, že Nezmaři jsou stálicí, která bude na českém hudebním nebi zářit ještě dlouho.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.