GOB a SOŠ Telč osmiletý gymnaziální obor otevírá

Jakmile radní kraje Vysočina RNDr. Marie Kružíková rozeslala "Dopis pro rodiče a žáky" a "Opatření k řešení dopadů demografického vývoje do středních škol zřizovaných krajem" určený k diskuzi se v tisku objevily nepravdivé informace týkající se otevírání některých oborů.
Fotografie ke článku: GOB a SOŠ Telč osmiletý gymnaziální obor otevírá
Třída prima. Osmiletý obor gymnázium otevírá jako obvykle.
Autor: Archiv GOB

V posledních týdnech proběhly médii informace o opatřeních kraje Vysočina k řešení dopadů demografického vývoje do středních škol zřizovaných krajem.

Mezi možnostmi se objevují i koncepce rušení víceletých gymnázií. V souvislosti s tím některý tisk uvádí, že v tomto roce nebude osmiletý obor otevřen.

Skutečnost je ale jiná. V letošním roce Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola v Telči osmiletý gymnaziální obor pro studenty z pátých tříd základních škol otevírá beze změn.

„Informace, že se žáci víceletého gymnázia budou vracet zpět na základní školy jsou nepravdivé. Zmíněné zrušení víceletého gymnázia se má týkat nemožnosti přijímání žáků z pátých tříd základních škol od roku 2012," popsal situaci ředitel GOB a SOŠ Telč RNDr. Stanislav Máca. 

Více informací naleznete na www.gymnsostelc.cz.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.