Kroket je pro Hajna vášní, jel za ním až na Zéland

Jihlavské listy pořádají již 11. ročník soutěže Sportovec okresu Jihlava, která vypukla již třetího ledna. Jedním z nominovaných je také David Hajn, učitel ze ZŠ Hradecká. Jeho parketou je zeměpis a tělocvik, hraje kroket a jel za ním až na Nový Zéland.
Fotografie ke článku: Kroket je pro Hajna vášní, jel za ním až na Zéland
David Hajn. Zatím se prý kroketem živit nedá.
Autor: Archiv D. Hajna

Určitě jste již slyšel, že jste byl opět nominován na Sportovce okresu Jihlava, bylo to pro vás překvapení?
Překvapení to bylo určitě. Teď jsem byl nominovaný každý rok a letos i přes to, že jsem nevyhrál Mistrovství republiky. Byli jsme tedy za Telč nominovaní dva a to jak vítěz Mistrovství Vašek Doskočil, který si zvítězit opravdu zaslouží, vyhrál totiž Mistrovství republiky a byl naším kapitánem na Mistrovství světa v týmovém kroketu, tak i já, který jsem skončil celkově třetí.

Jak dlouho se kroketu věnujete? Nejcennější ocenění?
Kroketu se věnuji od roku 2002, což je devět let, počítám-li dobře a za tu dobu je moje nejcennější oceněníprávě asi vítězství této soutěže, Sportovce okresu Jihlava, byl to šestý ročník, takže rok 2006.

Byl jste na Novém Zélandu, kvůli kroketu, že ano?
Ano, bylo to kvůli kroketu. Jel jsem tam na Mistrovství světa a vyhrál jsem tam C skupinu, což bylo pro mě velkým přínosem. Zůstal jsem tam tenkrát ještě dalšího půl roku a našel jsem si tam brigádu. Hodně jsem taky trénoval v různých klubech, což mi také hodně přineslo.

Na základní škole vyučujete zeměpis a tělesnou výchovu. Upřednostňujete jakožto sportovec tělocvik nebo si u vás vedou oba předměty v podstatě stejně?
Tak dříve to byl asi tělocvik, potom to byl zeměpis a dneska je to tak nějak nastejno. Teď se ale těším na dostavění nové haly a až tam budeme vyučovat tělocvik. Bude to opravdu veliký přínos jak pro gymnázium, tak i pro nás, pro základku.

Dalo by se kroketem živit, nebo je to spíše druh rekreačního sportu?
Zatím se kroketem živit nedá. Třeba v Itálii nebo v Německu se nějaké peníze vydělat dají, ale není to moc. Když dáte sto euro jako vklad do soutěže, tak následná výhra je čtyři sta euro. Možná to nějakou budoucnost má, ale špičky světové asociace do toho velké peníze zrovna dvakrát přinášet nechtějí, protože by to potom ztratilo ono kouzlo.

Co všechno je třeba udělat, aby byl člověk nominovaný?
Je třeba vyhrát nějakou republikovou soutěž a nějaký člověk, nejlépe z vaší sportovní asociace vás musí přihlásit. Potom se porovnává, čeho sportovec dosáhl a podobně.

Jak vůbec celá nominace probíhá?
Prvně vás tedy musí někdo přihlásit a potom se posílají hlasy buďto kuponem nebo hlasováním na internetu. Vyhlášení probíhá v jihlavském divadle na slavnostním galavečeru. Tuším, že někdy kolem března. Zde jsou potom vyhlašováni nejlepší sportovci. A to jak ti, pro které hlasovali lidé, tak i ti, kteří byli zvoleni odbornou komisí.

Kroket aktuálně. Jak jste na tom?
No teď momentálně jsem první v republice v asociačním kroketu a ve světě jsem na nějakém čtyřstém místě. A co se Sportovce okresu Jihlavy týče, tak to jsem spíše vzadu. Už jsem to jednou vyhrál a to mi stačí. Jinak všichni teď dáváme hlasy tomu Vaškovi Doskočilovi, který si to zaslouží. 

Do hlasování se můžete zapojit i vy, čtenáři Naší školy. Probíhá dvěma způsoby. Jednak zasláním vyplněného kuponu z Jihlavských listů, nebo pomocí internetu na stránkách www.sportovecjihlavska.cz Každý může hlasovat pouze jednou. Podpoříte v boji Davida Hajna, nebo jeho kolegu Doskočila?

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.