Maraton je u konce, školní WiFi se otevřela studentům

Dnes poprvé bylo na Gymnáziu Otokara Březiny v Telči k vyzkoušení bezdrátové připojení k internetu. Tato skutečnost byla především ze strany studentů mile přivítána.
Fotografie ke článku: Maraton je u konce, školní WiFi se otevřela studentům
Školní WiFi. Od nynějška je ve škole bezdrátový internet.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Školní WiFi dokázalo ředitelství školy zrealizovat s více než týdenním předstihem oproti původnímu plánu, který byl nastíněn na říjnové schůzi Studentského parlamentu. Škola se pro zřízení školní WiFi sítě rozhodla na základě podnětu ze strany studentů, který zaštiťoval časopis Naše škola svým průzkumem veřejného mínění mezi studenty a kantory. Následně byl v červnu tohoto roku zástupci časopisu Naše škola vznesen požadavek na zřízení WiFi sítě v průběhu jedné ze schůzí parlamentu.
 
    Hodnota zařízení, která jsou používána pro vysílání signálu WiFi sítě ve studovně a šatnách činí podle předběžných odhadů celkově bezmála deset tisíc korun. O tom jak probíhala v pátečních odpoledních hodinách montáž zařízení jsme vás již informovali v tomto článku.
 
    Rychlost internetu je více, než dostačující. Hodnoty opakovaného měření, získané nedaleko vysílače při běžném provozu o přestávkách, se pohybovaly v rozmezí od 12,1 do 13,4 Mb/s pro download a od 20,7 do 21,4 Mb/s pro upload. Ping činil v průměru 30 milisekund.
 
    Tímto děkujeme jménem všech studentů Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči ředitelství školy za vstřícnost, se kterou se k tomuto požadavku postavilo. Věříme v úspěšnou spolupráci časopisu Naše škola se Studentským parlamentem a ředitelstvím školy i do budoucna. Děkujeme taktéž vám, čtenářům, za to, že jste nás v této iniciativě podporovali ať již vyplněním našeho dotazníku, či jakoukoli jinou formou pomoci.
 
   Podrobnosti přineseme v tištěném vydání časopisu Naše škola.

1 komentář k "Maraton je u konce, školní WiFi se otevřela studentům"

Anonymus Anonymální (bez ověření) se projevil(a) dne 24 Říjen, 2011 - 21:59:

Já hlavně děkuju za úsilí vynaložené parlamentem a za průběžné zpravodajství časopisu. Je to snad první úspěch s velkým Ú , který se vám tam povedl. Také jsem zkoušela a funguje výborně. Dobrá práce !

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.