Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete

Ředitel telčského Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy RNDr. Stanislav Máca se ke konci března sešel se studenty čtvrtých ročníků a seznámil je s aktuálními informacemi týkajících se letošní státní maturitní zkoušky.
Fotografie ke článku: Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete
Ředitel mluví k maturantům. Jak bude maturita vypadat?
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

"V týdnu jsem byl na několika školeních ředitelů ohledně státních maturit. Myslím si, že právě vy máte právo vědět, jak vaše maturitní zkouška bude vypadat," zahájil schůzku ředitel školy. Následně poukázal na skutečnost, že studenti při volbě nepovinných maturitních předmětů v září tohoto roku byli obeznámeni, že v případě neúspěšného složení zkoušky nebude ona "nedostatečná" do maturitního skore počítána. Nyní se však ředitel Cermatu vyjádřil, že dle původních plánů zkouška probíhat nebude, neboť návrh na změnu v zákoně neprošel parlamentem.

"Kdybych tohle věděla, ten nepovinný předmět bych si nezvolila!" ozvala se studentka z předních řad. Redakce časopisu sledovala reakce studentů, kteří své rozčarování mnohdy vyjadřovali různými způsoby. Jeden se neudržel a na jméno ředitele Cermatu se snesla sprška peprných ryze českých vulgárních slov.

Na záchod se stále nesmí

Společnost Cermat a ministerstvo školství se domluvilo na určitých změnách průběhu maturitního zkoušení. Nově bude možné po dokončení testu práci odevzdat a třídu opustit. Avšak o možnosti odskočit si na toalety můžete stále jen snít. Dle cermatu musí každý student dvě hodiny během maturit potřebu zadržet.

"Pravidla ale nejsou tak tvrdá," vysvětluje s nadsázkou ředitel, "na záchod odejít můžete, když se smíříte s nemožným návratem - pokračováním v testu." Školní jídelna, kde schůzka probíhala, byla náhle prosycena radostí studentů ze zjištění této skutečnosti.

Na dotaz, zda bude brán zřetel na potvrzení lékaře o zánětu vesica urinaria (močového měchýře) ředitel neznal odpověď. Po necelé půhodině byly bezpředmětné debaty o přirozených funkcích trávicí a vylučovací soustavy ukončeny. 

Vysoká škola chce maturitní vysvědčení, které studenti ještě nebudou mít

Dle zákona musí být studenti s výsledky maturitních zkoušek obeznámeni nejpozději 25. června. Studenti se tak narozdíl od svých předchůdců své výsledky dozví až o měsíc později. Zde ale dochází ke kolizím s termíny odevzdání přihlášek některých vysokých škol. "Mám problém," zrudla studentka oktávy, "vysoká škola chce poslat ověřenou kopii maturitního vysvědčení do patnáctého června, v tu dobu ho nebudu ještě mít!"

Maturitní vysvědčení se bude předávat 20. června tradičně v telčském zámku. Studenti, kteří neobdrží své maturitní vysvědčení můžou s utěšující rodinou, kytkami zkrápěnými kapkami slz a opravným zářijovým termínem radostně kráčet domů.

"Makejte a nemusíte se státní maturity bát," naladil na rozloučenou studenty ředitel Máca a povzbudil je v přípravě na maturitní zkoušku.

Fotografie ke článku: Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete
Maturity. Dochází ke kolizím s termíny.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

5 komentáře k "Máte zánět močového měchýře? Neodmaturujete"

kometa (bez ověření) se projevil(a) dne 3 Duben, 2011 - 12:54:

Máte tu věcnou chybu: předávání maturitních vysvědčení bude 20. června a je to nejzazší termím.

naseskola (bez ověření) se projevil(a) dne 3 Duben, 2011 - 15:02:

Děkujeme za upozornění, pravděpodobně jsme informace čerpali ze starých zdrojů.

Pěkný den.

Skočdopole (bez ověření) se projevil(a) dne 31 Březen, 2011 - 20:17:

Myslím si, že je pěkné od ředitele, že povzbudil maturanty a řekl pravdu o tom, kdo se učí nemusí se bát státní maturity.

Mirek (bez ověření) se projevil(a) dne 31 Březen, 2011 - 20:57:

Pan ředitel měl dneska z maturity očividně větší strach, jak sami študáci. Všimli jste si?

lukasv se projevil(a) dne 31 Březen, 2011 - 21:22:

se div, toho papírování! u těch normálních maturit už to dělali kolikátej rok a vědli co a jak se má dělat. Tady jak říkal říďa, neví se zda se to má tisknout na papír 20x20 nebo na toaleťák. Obávám se, že cermat bude mít i technické problémy.
Taky mě zaujalo, kde se budou konat ty opravný maturity... Že cermat vybere nějakou školu, kde to všechno proběhne, to je poměrně hustý.
 

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.