Na den dětí obdrželi dárek ve formě hudebního překvapení

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. Na gymnáziu v Telči pro ně bylo letos díky vedení školy a studentům třetích ročníků připraveno hudební překvapení. Kolem jedenácté hodiny žáci nižšího gymnázia usedli do křesel městského sálu a s napětím očekávali, co se bude dít.
Fotografie ke článku: Na den dětí obdrželi dárek ve formě hudebního překvapení
Hudební překvapení. Svůj svátek děti slavily hudbou.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Frontman kapely nechtěl mluvit

Výrazný hluk žvanících dětí byl náhle přerušen tóny poměrně známé písničky české rockové kapely a na podiu se objevila zpěvačka Michala Peltanová s kytaristou Tomášem Bartuškem a houslistou Martinem Vašatou, který hudební překvapení po utichnutí bouřlivého potlesku krátce uvedl: „Ahoj, připravili jsme si pro vás pár fajn písniček a nebudu dlouho mluvit, to na koncertech nemám rád - tak půjdeme rovnou hrát!“

Aneta stále frčí

Během hodinového koncertu zazněly písně různých interpretů. Oblibu si získaly především české, slovenské a moravské lidové skladby pražské skupiny Čechomor nebo hitovka Anety Langerové - Voda Živá.

Přidala se i učitelka hudební výchovy

Ke konci koncertu muzikanti na podium pozvali učitelku hudební výchovy Jitku Jacobsovou, se kterou zazpívali dvě poslední písně.

„Myslím, že to byl povedenej koncert. Co jsem tak sledoval, tak to děcka bavilo, zvolený repertoár jim byl zřejmě blízký.“ zběžně hodnotí hudební překvapení mistr zvuku a pokračuje v uklízení kabelů.

Možná se bude opakovat?

Dle aktuálních informací se uvažuje o opakování koncertu, tentokrát pro studenty vyššího gymnázia. Na otázku, zda bude možné do konce školního roku najít vhodný termín k repríze, Naše škola zatím nedokáže odpovědět.

1 komentář k "Na den dětí obdrželi dárek ve formě hudebního překvapení"

Anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 6 Červen, 2011 - 11:54:

jo fakt to nebylo špatný, jsem si prve říkala co to bude za trapáky a pak to docela šlapalo xD