Zápis ze čtvrté schůze Studentského parlamentu

Studentský parlament fungující při GOB a SOŠ v Telči se sešel k další schůzi. Zástupci tříd vyjádřili své stanovisko k zřízení elektronických žákovských knížek, také diskutovali na téma oslav výročí školy a projekční technikou.
Fotografie ke článku: Zápis ze čtvrté schůze Studentského parlamentu
Studentský parlament. Na gymnáziu se sešel parlament.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

Vyhodnocení dotazníků o elektronických žákovských knížkách

Většina studentů, dle výzkumu, který proběhl při vydávání promo čísla školního periodika při DOD na GOB, o elektronické žákovské knížky nestojí. Bližší statistické údaje z průzkumu lze žádat u Petra Kroupy (3.A).

Stolní tenis ve škole a rekonstrukce

Jedná se o dočasné umístění stolů v souvislosti se stěhováním učebních pomůcek z původního internátu v Batelovské. V současnosti škola nemá adekvátní prostory k provozování tohoto sportu. Ředitel školy podotkl, že se s případnou místností, v rámci rekonstrukce převzaté staré přístavby, bohužel ani nepočítá. V současné době se navrhuje plán rekonstrukce, jehož výsledek studentům nabídne alternativu ve formě většího přednáškového a společenského sálu, který vznikne spojením současných dvou tříd v žalostném stavu. Výměna rozpadajících se oken ve staré části přístavby by se v ideálním případě mohla uskutečnit již na podzim letošního roku.

Vytvoření relevantního pracovního zázemí pro školní periodikum

Petr Kroupa vznesl požadavek na vytvoření jistého zázemí pro školní periodikum. Navrhl, že by se domovem týmu zpravodaje mohla stát písárna. Škola poskytne přiměřené kapacity k zajištění hladkého fungování týmu Naší školy: Gymnázia Telč.

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

Návrh na revizi a nastavení dataprojektorů

J. Novotný (3.A) zprostředkovaně nabídl pomoc při drobném ošetřování techniky. Jeho počin pramení z nesprávného chování zobrazovací techniky v některých učebnách - deformace obrazu, rozostřený obraz. Všem aktivním studentům byla navržena spolupráce se správci učeben a školníkem.

Závěrečná diskuze na žvýkačkami

  • Žvýkačky se stále objevují. Zvláště čeština. Co s tím? Apelujme na nezanechávání žvýkaček v útrobách nábytku.
  • Křídy, co jsou v oběhu, škrabou po tabuli. Praskají, rozsypávají se, škrábají.
  • Oslavy výročí školy. Po maturitách bude možné konat akce v rámci oslavy výročí. Studenti mohou navrhnout a účastnit se při přípravě různých forem oslav. Přednášky, besedy. Plánuje se několik drobnějších akcí + jedna velkolepější. Otazník nad průběhem je ve vzduchu.
  • Další schůze i při změně rozvrhu budou v úterý.
  • Diskuze nad exkurzí redakce časopisu do Třeště. 

Kompletní zápis ve formátu PDF naleznete: ZDE.

2 komentáře k "Zápis ze čtvrté schůze Studentského parlamentu"

Discovery (bez ověření) se projevil(a) dne 29 Únor, 2012 - 18:38:

Předchozí příspěvek berte jako upozornění.Pokud je vám proti srsti , tak ho smažte !

Anonym (bez ověření) se projevil(a) dne 29 Únor, 2012 - 18:17:

vydáno: 29.02.2012, 12:24 | aktualizace: 29.02.2012 12:29 ( České noviny )
Praha - V Praze dnes protestovaly tisíce studentů proti reformě vysokých škol. Podle policie se sešlo kolem 7000 demonstrantů, organizátoři odhadli účast až na 10.000 lidí. K Rudolfinu se kromě pražských studentů sjeli i vysokoškoláci z regionů, před polednem došli v průvodu k úřadu vlády. Už v úterý vyšlo v Brně do ulic asi 6000 mladých lidí. Demonstrovat se dnes bude také v Českých Budějovicích, Ostravě a Plzni. V Hradci Králové se vydalo na pochod centrem města 700 studentů.

Studium zaplatí rodiče a příbuzní prostřednictvím daní. Jenže na ty peníze chce někdo šáhnout a promrhat je jinde. Rodiče a příbuzní studentů snad také mají právo požadovat použití jimi odvedených daní v jejich zájmu, aby se část toho, co odvedou za 35 let na daních, použila na financování 5 let studia dětí na VŠ. Kdo nestuduje a chce daně použít jinde, ať se na to použije zbývající část daní odvedených příbuznými studentů a daně, které odvedli jeho rodiče a příbuzní, ať jsou zase na jeho nestudijní zájmy, třeba na solární ekoterorismus nebo na dotace za neosívání. Lež která se pravdě podobá, je například to, že studenti vystudovali za peníze daňových poplatníků, interpretováno tak, jako kdyby mezi jejich daňovými poplatníky nebyli i jejich příbuzní a rodiče. Skutečnost je taková, že rodiče a příbuzní budou platit dál stejné daně, ale to, co dřív připadlo jejich dětem, prošustrují politici kdesi jinde a děti kromě plateb školného navíc budou cpát dlouhodobé úroky do bank, což jsou miliardy. O ty se školství prodraží, a to proto, že politici takto ušetřené peníze promrhají jinde a se svými tunelkamarády a tunelkamarádům z bank ještě přihrají navíc úroky a vynutí si na rodičích a studentech další platby za studium a za úroky.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.