Nad Cihelnu se vznesl balon, Třešť viděli i z jeřábu

Událost roku. Nejen pro většinu Třešťáků, ale i spoustu lidí z okolí. Ten, který v sobotu 24. září nedorazil, přišel opravdu o velké věci. Předem také varuji, jste-li přecitlivělá, hysterická vegetariánka, tak tento článek opravdu nebude pro vás.
Fotografie ke článku: Nad Cihelnu se vznesl balon, Třešť viděli i z jeřábu
Třešť. Průvod do Cihelny vedli muži na chůdách..
Autor: Michal Ondráček

Celý tento den začal velkou „Megagrilovačkou" přímo v centru města, na Náměstí TGM, v čele s velkým jednorožcem ve stylu elektrického rotujícího býka. Snad sen každého pořádného chlapa. Kdo by nechtěl vzít gril, donést si ho na náměstí a celý umaštěný od vepřových steaků se smát lidem, kteří dobrovolně létají vzduchem s vidinou výhry nějaké hodnotné ceny. K tomu
všemu navíc hrála příjemná hudba jedné z místních kapel a o ty nejmenší se zde zaručeně postaral krotitel loutek Vít Marčík se svou atraktivní pohádkou o Pinocchiovi.

Z náměstí vyrazil průvod doprovázený Tutti a muži na chůdách

Za doprovodu orchestru Tutti totiž přesně o půl čtvrté vyrazil z náměsí průvod, opravdu dlouhý průvod, směrem k nedaleké Cihelně. Kdo se do něj zapojil, měl celou odpolední část programu zdarma. Velkým lákadlem byl krátký společný koncert První pražské zvonohry zvonařského mistra Manouška s již zmiňovaným orchestrem Tutti pod krovy Cihelny. Dále různá divadelní představení pro velké i malé.

Nejen, že se mohly nechat desítky lidí vynést jeřábem a shlédnout Třešť z ptačí perspektivy, nebo si vlézt do skutečného balónu, který byl nafouknut přímo uprostřed areálu. Tou největší třešničkou na dortu bylo, po překlopení do večerní části Cihelny, spojení dvou Tančíren - všem známého projektu Tančírna Petra Píši s kapelou Zatrestband a také tentokrát divadelní představení Tančírna pod taktovkou divadla Radka Brzobohatého. Tančení, zpěvu, ale hlavně úsměvů na tvářích lidí zde byl opravdu dostatek.

První příležitost k oddechu se naskytla až před druhou hodinou ranní, kdy Zatrestband dohrál svou poslední píseň. Návštěvníci měli v tuto chvíli dvě možnosti, buďto jít po opravdu náročném dni navštívit svou postel, anebo si ještě chvíli užívat tu krásnou atmosféru, která zde panovala až do brzkých ranních hodin.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.