„Neděláme jen tak nějaký časopis, my vytváříme zcela nové souvislosti.“

Na dvě desítky ambiciózních a invenčních lidí se smyslem pro detail, schopností vytvářet nejen poutavý lokální obsah a komunikovat z telčského gymnázia, usedlo začátkem října v redakční radě zcela nového školního časopisu se jménem „Naše škola: Gymnázium Telč“.
Fotografie ke článku: „Neděláme jen tak nějaký časopis, my vytváříme zcela nové souvislosti.“
Redakce. Na fotografii je část redakční rady Naší školy.
Autor: Archiv NŠ

Za poslední léta zde na gymnáziu působilo nejedno školní periodikum. Některá se zaměřovala na zprávy celorepublikového, či dokonce celosvětového formátu, na druhou stranu zde byl také pokus vytvořit obsah čtenářům bližší, lokální.

Byly zde i úspěšné časopisy, které se účastnily mnoha soutěží a nevedly si v nich nikterak špatně. Ale všem do jednoho scházela jedna podstatná věc, na které je postavena celá myšlenka časopisu, jehož článek právě váš monitor zobrazuje – Naší školy. Je to komunikace se čtenářem.

Především komunikace

Získávání zpětné vazby, utváření samostatných názorů a s tím spojený jejich projev, diskuse, dialogy, ankety... To je hlavní myšlenka tohoto projektu.

V dnešní době, která neúprosně vytlačuje z běžného života tradiční způsoby komunikace a posouvá je do jejich digitální podoby, např. na sociální sítě typu Facebook, ji zajisté nebude jednoduché prosadit. 

Naši snahu podpoříme častými průzkumy vašeho mínění, diskusemi a také možností prostoru pro vyjádření vašeho názoru, či publikaci vašich prací.

Nečtete? Naučíme vás to!

Nízká slovní zásoba a plytké vyjadřovací schopnosti většiny mladých lidí jasně dokazují trend, který je predikován již léta, a sice klesající zájem o literaturu a vůbec čtení jako takové.

Redaktoři budou připravovat obsah Naší školy tak, aby vám byl blízký. Při práci se budou soustředit na zajíma vá a aktuální témata stejně tak, jako na pravidelné a specializované rubriky, ve kterých si budete moci rozšířit své obzory.

Neděláme jen tak nějaký časopis, my vytváříme zcela nové souvislosti. Snažíme se o něco, co zde ještě nikdy předtím nebylo. To je naše heslo!

Startu předcházel rok příprav

První myšlenka vytvořit nové školní periodikum se zrodila již v září roku 2009, před více než rokem. Nicméně celková nepřipravenost a nezájem ze strany studentů dokázal tento projekt na čas pozastavit.

Po téměř osmiměsíční odmlce nastaly přípravy na start zahrnující tvorbu grafického vzhledu, obsahu, hledání vhodných lidí, vyjednávání s ředitelstvím školy. Bez podpory p. ředitele RNDr. Stanislava Mácy, který dal celému projektu zelenou, by zajisté tento web a tištěná vydání Naší školy neexistovaly. Tímto mu za celou redakci Naší školy upřímně děkuji.

Čekali jsme rok, teď startujeme. Jsme Naše škola. Jsme tu s vámi.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.