O Naše furianty byl velký zájem, z řad studentů jeli především třeťáci

Nejen ti, kteří si chtěli odškrtnout další knihu v maturitním seznamu, ale i mnozí divadelní nadšenci z řad třetích ročníků se vydali 14. října 2011 do Prahy na atraktivní divadelní představení Naši furianti.
Fotografie ke článku: O Naše furianty byl velký zájem, z řad studentů jeli především třeťáci
Seznam k maturitě. O jednu méně.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Představení se odehrávalo v divadle Pod Palmovkou, účinkovali zde však herci z divadla V Dlouhé.

Hlavní zápletka je prostá – jedná se o spor občanů snažících se dosadit na místo ponocného toho nejčestnějšího a nejzodpovědnějšího souseda.

Furiantství dalo dílu název

Hra nepostrádá vtip a nadsázku hlavně ve chvílích, kdy se spoluobčané snaží ukázat převahu nad svým druhem, chtějí jej trumfnout a vytahují z rukávu stále větší a větší esa. Zde se právě ukazuje ono furiantství, jenž dalo celému dílu název.

Autor této veselohry Ladislav Stroupežnický žil ve druhé polovině 19. století, tvořil proto svá díla v tehdy aktuálním stylu zvaným realismus, který své hrdiny zobrazoval bez příkras s jejich chybami.

Hra oslovuje nadčasovostí

Hra nebyla ve své době přijata diváky ani kritikou, ale dnes se těší pro svou nadčasovost a vtipnost oblibě.