poslední zvonění

Reportáž: O tom, jak maturantům naposled odzvonilo

Pátek, 27. dubna 2012. Pro někoho obyčejné školní ráno. Pro budoucí maturanty ale probuzení do velkého dne. Stejně významného jako tehdy v září před čtyřmi roky. Tenkrát se vstupem do budovy GOB Telč vcházeli zároveň poprvé do nové životní etapy – světa středoškoláků plného kouzel, radovánek i strastí. Dnes, když jsou jim tato tajemství odkryta, je čeká poslední oficiální vstup do školy. Tedy do té doby, než se sem znovu vrátí, aby úspěšně složili obávanou zkoušku dospělosti.

Maturanti se loučili se školou, čeká je svaťák a maturita

Všichni známe ten slavný den, kdy dostat se do školy bez úhony není tak snadný úkol, jak by se mohlo jindy zdát. Je to pátek před svatým týdnem, poslední moment, kdy se může maturant odvázat a dohnat to, co nestihl za své působení na škole.