Na telčsku řádí neznámý nebezpečný muž

V dnešní době se nikdo nediví zprávám o přepadení, znásilnění, krádežích. Noviny, televize i rádio jsou toho plné. Člověka zamrazí v zádech, ale je rád, že se ho tyto problémy netýkají jeho samotného a ani jeho okolí. Doposud se nic takového netýkalo ani Telče, nyní se to bohužel mění.
Fotografie ke článku: Na telčsku řádí neznámý nebezpečný muž
Ilustrační fotografie. Nebezpečný muž řádí na Telčsku.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Klasický příběh, který je slyšet dnes a denně. Mladý, náctiletý chlapec se vrací pozdě v noci z diskotéky, když v tom z černého auta na tichém místě vystupuje neznámý muž.

Chlapce udeří a v domnění, že je omráčen, ho začne osahávat. Chlapec se vzpamatuje a začne se bránit. Pomocí je mu bojové umění, kterému se již dlouhá léta věnuje. Útočník po boji nakonec utíká.

Otřesený chlapec se vrací otřesený a vyčerpaný domů, ruce má od krve. S sebou si nese i vzpomínku na děsivý zážitek.

Přesně toto se stalo v Telči. Teď už si nemůžeme jinak, než jen oddychnout, že vše nakonec neskončilo až tak špatně. V televizi může běžet reportáž o přepadení a přitom se kousek od nás může dít něco úplně stejného.

Všichni si musíme dávat pozor a neříkat si jen „To je dobrý, mě se to přece vůbec netýká!"