Telčský zimák má nové vedení, vstupuje do nové sezony

V loňském vydání Naší školy jsme vás informovali o chodu sportoviště v Telči. S další zimou je tu i nová sezona, která byla na zimním stadionu zahájena prvním listopadovým dnem.
Fotografie ke článku: Telčský zimák má nové vedení, vstupuje do nové sezony
Zimák. Zimní stadion v Telči má letos nové vedení.
Autor: Archiv zimního stadionu

Nejvýraznější změna, která se dotkla místního sportovního klubu tento rok, je změna vedení. Po Jaroslavu Svobodovi tuto funkci převzal Lukáš Mazal. Kromě fotbalového hřiště u „staré základní školy“, volejbalových kurtů, stadionu, chatové oblasti v Řásné a ubytovacího Domečku, sportovní klub nyní obhospodařuje i další, nám všem dobře známé, hřiště u škol v Hradecké ulici.

Mírná zima provozu prospívá

Samotný zimní stadion je letos opět žádaný. Jeho provoz je plně vytížen, velký zájem projevují jak místní školy, tak i okolní obce. Může za to teplé počasí a s tím spojená problematice bruslení na rybnících. Ve večerních hodinách jsou hrány turnaje O pohár města Telče. Soutěž oproti loňskému roku prošla také určitými změnami, což jí přidalo na atraktivitě.

Nová hala bruslaře nezajímá

Důležitou podmnožinou programu zimního stadionu je veřejné bruslení, které se může pyšnit vysokou návštěvností. Je pravidelně pořádáno ve středeční večery a podle možností i o víkendech. Kdo by však chtěl mít led sám pro sebe, má možnost pronájmu ledové plochy za 1500 Kč na hodinu. I přes počáteční obavy z odlivu zájemců kvůli nově postavené sportovní hale v blízkosti naší školy, jsou příznivci zimních sportů věrni bruslení.O vánočních prázdninách si můžete zasportovat na veřejném bruslení, a nebo přijít svou účastí podpořit hráče a zafandit mužům a juniorům, kteří se 28. a 29. prosince 2011 utkají na vánočních hokejových turnajích.