Úplné uzavření mostu ve Štěpnici znemožní průjezd i průchod

Hluboké jámy, hromady stavebních materiálů a těžké pracovní stroje; tak lze charakterizovat stav od jara uzavřené dopravní tepny I/23 procházející telčskou Štěpnicí. Od září navíc rekonstrukce mostu způsobí problémy nejen obyvatelům města.
Fotografie ke článku: Úplné uzavření mostu ve Štěpnici znemožní průjezd i průchod
Štěpnický most. Od 1. září bude most uzavřen pro pěší.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Doposud byl průchod stavbou relativně možný, kolem pracujících strojů občané procházeli s respektem a na vlastní nebezpečí, jak ostatně upozorňují před stavbou umístěné cedule.

Lidé se techniky bojí

"Včera jsem stavbou procházela a lezla jsem přes hromadu písku, kolem bagru jsem se bála! Omylem zmáčkne jinej čudlík a zamáčkne mě rypadlem jak mouchu," sděluje své otřesné zážitky obyvatelka Štěpnice, která si nepřála být jmenována.

Od září však bude průchod z důvodů rozsáhlé rekonstrukce mostu u Štěpnického rybníka znemožněn.

"Přes most nebude umožněn jak průjezd vozidel, tak současně nebude umožněn průchod pro pěší. Tedy po dobu rekonstrukce mostu nebude možný průchod pro pěší od Oldřichova náměstí k ulici Na Posvátné, resp. cestě kolem Štěpnického rybníka," inforumuje občany Vladimír Švec, vedoucí odboru rozvoje a územního plánování v Telči.

Školáci natáhnou budíky na dřív

Také upozorňuje na možnou komplikaci s docházením štěpnických žáků do Základní školy Masarykova. Děti budou muset vstávat dříve a zvolit o něco delší cestu po Baště a Pod Zahrádky.

Ztratí TESCO zákazníky?

"Už jim to trvá dlouho," komentuje rekonstrukci o kolo opírající se důchodce, "už se ani do toho TESCA nedostaneme, to máme jezdit přes Sedlejov?" klade palčivou otázku, na kterou si jako redaktor netroufám odpovědět.

Arašídkovým plicím opravy neprospívají

Práce na kanalizaci a vodovodu by měla být ukončena v průběhu září, vozovka a chodníky mají ležet do konce října 2011. Je už nejvyšší čas, většině stavbou infikovaných obyvatel se totiž každodenní prach a hluk začíná zajídat, což nám mimo jiné potvrdila pořádkumilovná rodačka ze Štěpnice: "Za svůj život nepamatuju, že bych musela okna umývat každých 10 minut. Navíc mému Arašídkovi (pes pozn. redaktora) se špatně dýchá."

Autoškola snad při starém

"Věřím, že si důchodci cestu do TESCA určitě najdou, autoškoláci a autoškolačky by jinak přišli o důležitý trénink před(o)bjíždění střídmě se pohybujících karavan," s nadsázkou hodnotí pohyb důchodců v budoucí dopravní situaci sdílný instruktor autoškoly.

View Rekonstrukce Telč in a larger map

1 komentář k "Úplné uzavření mostu ve Štěpnici znemožní průjezd i průchod"

lukasv se projevil(a) dne 1 Září, 2011 - 21:40:

Dneska byl průchod přes most zahrazen hromadami kamenové směsi, průchod vpodstatě nemožný. Čekáme, co se bude dít, jak moc se bude most rozebírat budeme později informovat.