Ve škole bylo čisto, důvod? Přijímačky nanečisto

Budoucí studenti telčské GOB a SOŠ prověřují své vědomosti v přijímacích zkouškách nanečisto, budou úspěšní i naostro? To je otázka, která v hlavě probleskne nejednomu uchazeči. A jak bylo nám, co to máme již za sebou?
Fotografie ke článku: Ve škole bylo čisto, důvod? Přijímačky nanečisto
Přijímací zkoušky nevšedně. V klidu, pohodě a bez stresu.
Autor: NŠ/ Klára Štumarová

Opět je tu období stresujících se deváťáků, plných otázek co vůbec chci dělat a kam na školu. Přijímací zkoušky jsou jednou z hlavních zkoušek v životě. A proto využití šance zkusit si je nanečisto je dobrá zkušenost. Této šance na naší škole využila bezmála stovka uchazečů, a to 19. ledna 2012.

Po škole chodila ucha

Většina z nás si při pohledu na "mladá ucha" chodící po škole s rodiči a hledající tu svoji třídu, kde si mají odbýt jednu ze zkoušek dospělosti možná a (doufejme) s úsměvem vzpomene tu svoji.

Pokukuje se po spolužácích

Na den před zkouškami, kdy jsme chtěli, aby nikdy neskončil. Na ráno, kdy jsme neměli chuť k jídlu nebo nám přišlo, že jsme všechno zapomněli. Na tu chvíli, když jsme vešli do třídy, viděli naše vrstevníky ve stejné situaci a věděli, že v tom nejsme sami. Na ten pocit zpocených dlaní, potřeby na záchod a nervózní pokukování po třídě, po potenciálních spolužácích.

Budoucnost závisí na papíře

A konečně přichází ta chvíle, kdy jsou rozdány testy a se slovem podepište se nás napadne a opravdu je toto, co chci? Ano, i takto můžou vypadat zkoušky nanečisto. A kdo stres při zkouškách nezažil, tomu třikrát sláva. Co se odehrává v hlavě dnešního žáka sedícího v lavici, jehož budoucnost závisí na bílém papíře, sice neodhalím, ale jedno je jisté, většina z nás si tím prošla a máme s tím svou zkušenost.