studium

Študáci do lavic: exmaturanti uskuteční burzu učebnic

Na školách již probíhá přípravný týden, stejně tak studenti shánějí sešity, ořezávají pastelky a pucují bačkorky. Hned v prvním ostrém týdnu si budou moci zájemci z gymnázia odkoupit učebnice od nedávných absolventů.

Ve škole bylo čisto, důvod? Přijímačky nanečisto

Budoucí studenti telčské GOB a SOŠ prověřují své vědomosti v přijímacích zkouškách nanečisto, budou úspěšní i naostro? To je otázka, která v hlavě probleskne nejednomu uchazeči. A jak bylo nám, co to máme již za sebou?

Masarykova univerzita: Archeolog Tomáš Dvořák

Tentokrát máte možnost dozvědět se z úst člověka, který naplno podlehl svému koníčku, v jakém duchu probíhá vysokoškolské studium archeologie. Že to celé není jen o hrabání se v hlíně, vás přesvědčí absolvent našeho gymnázia Tomáš Dvořák.

ČVUT: Budoucí pan architekt

Nemáte představu o tom, jak to vypadá na některých vysokých školách a co všechno vás v tomto ohledu čeká? Rozhodli jsme se vám proto přiblížit prostředí, ve kterém se teď pohybují a také zkušenosti, které už stihli nabrat, bývalí studenti našeho gymnázia. Prvním z nich se stal Hynek Havlík ze Studené.