V Krahulčí zazněla i dříve zakázaná Modlitba pro Martu

Při příležitostí celonárodní Tříkrálové sbírky připravila pro občany obec Krahulčí a místní vokálně-instrumentální skupina Voces Veimelcorum koncert. Ten proběhl 8. ledna 2012 a zazněla při něm i Modlitba pro Martu.

Modlitba pro Martu. Zazněla při koncertě v Krahulčí.

Autor: Archiv VV

Obec Krahulčí pojala letošní Tříkrálovou sbírku netradičně. Namísto klasického chození králů s pokladničkou připravila Tříkrálový koncert místní skupiny Voces Veimelcorum. O této akci jsme vás již informovali v článku: Krahulčí chystá sbírku, výtěžek půjde do Zastávky.

Středobodem byly netradiční koledy

Lidé, kteří přišli v neděli 8. ledna 2012 do sálu krahuleckého kulturního domu, rozhodně nelitovali. Kromě hladově žádostivé pokladničky je tam čekaly netradiční úpravy neznámých vánočních písní. 

Kubišová má nástupce

Snad všechny příchozí oslovila dominanta repertoáru, kterou byla česká píseň z 60. let - Modlitba pro Martu. Tento symbol odporu českého národa na vpád varšavské smouvy do Československa v roce 1968 tak nepřímo úctil památku zesnulého prezidenta Václava Havla.

Lidé zpívali koledy

Koncert byl zakončen pásmem českých koled, které si se skupinou s radostí zazpíval celý sál. "To se nám ještě nestalo, že by lidé tak skvěle zpívali," hovoří k lidem po zazpívání koled jeden z Vejmelků, který koncert uváděl, a dodává, "je ale pravda, že s těmi koledami to vlastně děláme poprvé."

Modlitba pro Martu. Zazněla píseň Marty Kubišové.

Autor: Archiv Voces Veimelcorum

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.