festival

Jazzový most přemostil Dolní Rakousko a Vysočinu šňůrou koncertů v pěti městech

Vysočina má údajně fandit kultuře a následující součást Porta Culturae je důkazem, že se jí to úspěšně daří. Jazzový most - projekt, jenž letos podruhé propojuje Vysočinu s Rakouskem. Festiválek, který dokazuje, že jazzová hudba rozhodně nepatří do starého železa. Její nadčasovost měli posluchači možnost posoudit v průbehu června na pěti místech našeho kraje - v Počátkách, Novém Městě na Moravě, Nové Říši, Náměšti nad Oslavou a Ledči nad Sázavou. Šňůru koncertů jsme přetrhli v Nové Říši.

Kdo zabil Natašu? Dokumentární snímek v Počátkách

Ty, které zkoušky dospělosti letošní školní rok minou, čeká mnoho poznávacích výletů do přírody, měření sil s ostatními školami ve sportovních i vědomostních kláních a velké množství naučných exkurzí. Jedna z prvních akcí byla ryze poznávací.