Vedle formálních záležitostí vyřešil parlament i WiFi

Všichni zástupci tříd se v úterý 4. října sešli na prvním zasedání školního parlamentu. Byl zvolen nový předseda a místopředseda, debatovalo se o volnočasových aktivitách a výrazného objasnění se dočkala i WiFi.
Fotografie ke článku: Vedle formálních záležitostí vyřešil parlament i WiFi
Schůze parlamentu. Zástupci tříd kolem šišatého stolu.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Schůzi zahájil krátkým projevem ředitel Máca, ve kterém převážně hovořilo své představě o spolupráci a jak by měl parlament fungovat. Děly se vcelku rutinní záležitosti. Ředitel upozornil na to, že zamykání záchodů zevnitř, a jejich následné opouštění vedlejší kabinkou je sice dobrý, ovšem životu nebezpečný vtip.

Vedení pochválilo časopis Naše škola a poté již předalo slovo Lukáši Vejmelkovi. „Jsem tu již osmým rokem, a když to tak vezmu, je to skoro polovina mého života.“ úvodem prohlásil a ujal se organizace volby vedení parlamentu.

Volbu předsedy zamíchaly špatně spočítané hlasy

Nominováni byli dle očekávání Petr Kroupa a Lukáš Vejmelka. Dostali tři minuty na promyšlení své vize o vedení školního parlamentu a naklonění většiny voličů na svou stranu. V prvním kole volby uspěl Kroupa, který byl následně zvolen předsedou parlamentu, ovšem ne více než na dvě minuty. Po chvíli horečného počítání i Kroupa, s vyděšeným výrazem na tváři, musel přiznat, že to přece jen nebyla nadpoloviční většina voličů, a je třeba provést nové hlasování. Nicméně znovu se ukázalo, že nemá žádnou konkurenci.

Útěchou pro Lukáše by mohl být fakt, že byl alespoň zvolen místopředou, útěchou však malou, neboť nebylo jiného zájemce o tento post.

Pan Kopečný rozvedl diskuzi o činnosti žáků ve volném čase a jako příklad uvedl divadelní a filmové kluby, které kdysi bývaly součástí našeho gymnázia. „V tomto ohledu jsou vítány veškeré nápady a návrhy studentů,“ předeslal učitel Kopečný. Poté doplnil „Budou podporovány ze strany učitelského sboru i vedení školy.“

Zřízení WiFi objasnil Krejčí

Chvíle napětí nastala nad otázkou stadia WiFi sítě. Jihlavské gymnázium, kde je WiFi zavedena již více než pět let, si stěžuje na rychlost připojení, a kde jsme my? V éře telegrafů? Potěšující informaci nakonec sdělil zástupce Krejčí „Bezdrátová internetová síť bude zavedena v časovém horizontu jednoho měsíce do šaten v přízemí areálu gymnázia, a podle případných potřeb bude zavedena i do jiných míst.“ Ředitelství školy tak skutečně učinilo a WiFi spustilo s ještě týdenním předstihem oproti původně slibovanému plánu. Toto určitě velice potěší vlastníky smartphonů a tabletů, ale příležitostně se určitě může hodit každému, kdo má přenosný počítač. Bezdrátová síť je patřičně zabezpečena a monitorována.

O zřízení WiFi sítě jsme vás infmovali zde.

Opět se řešil maturitní ples

Těsně před závěrem schůze se rozběhla i diskuze o maturitním plese. Bylo pouze doporučeno příliš nepřecházet přes kapacitní limit sálu. Vyjasnění nejasností spojených s plesem si parlament sliboval od schůze Sdružení rodičů a přátel školy, která se konala ve čtvrtek dvacátého října.

Další schůze parlamentu, podle slov předsedy, proběhne v co nejbližším časovém horizontu, pravděpodobně se tak stane již v první půli měsíce listopadu.