Silvestrovský výstup na Javořici bude i letos

Na Silvestra se uskuteční v pořadí již 14. ročník známého výstupu na Javořici, zúčastní se jej na tisíce lidí. Na vrcholu bude čekat každého účastníka symbolická odměna v podobě pámatečního knoflíku a razítka KČT.
Fotografie ke článku: Silvestrovský výstup na Javořici bude i letos
Javořice. Na silvestra poputujeme na našeho velikána.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Mohlo by se zdát, že tato akce je určená pouze pro náruživé sportovce. Vyvrátí vám to ale nejen všichni, kteří se zúčastnili některého z předchozích výstupů, ale i fakt, že loňského ročníku se zúčastnilo více než 4000 lidí.

Po stopách Vlasty Javořické

Letošní ročník je pořádán k 32. výročí úmrtí spisovatelky Vlasty Javořické, která žila a tvořila ve Studené. Každý si může vybrat z několika cest i způsobů výšlapu. Oficiální trasy jsou tři, hlavní ze Studené (cca 15km, start v 10:00), zbylé dvě z Mrákotína (cca 10km) a Řásné (cca 15km).

Tyto trasy ovšem nejsou podmínkou a pokud někomu nevyhovují, mohou se vydat kudy a kdy budou chtít. Mezi nadšenci se najdou i běžci na lyžích a samozřejmě nechybí ani cyklisté, mezi které jsem se loňský rok řadila poprvé také já a určitě nelituji silvestrovského dopoledne stráveného v přírodě.

Odměnou dostanete razítko

Jako odměnu každý účastník na vrcholu obdrží památeční knoflík a otisk vrcholového razítka KČT, zároveň si může zakoupit občerstvení, které zajišťuje SDH Studená, a zahřát se u velkého ohně. Novoroční přípitek probíhá od 12:30. Celá akce je pořádána pod záštitou Klubu českých turistů Telč, obcí Studená a Mrákotín. Součástí výstupu je i tzv. „Novoroční čtyřlístek“ k podpoře aktivit pro handicapované občany.

Nikomu se jistě nebude chtít vyrazit z vyhřátých domovů do třeskutého mrazu, ale po úspěšném zdolání vrcholu nikdo nebude litovat.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.