Škola se změní. Od září budeme všichni pod jednou střechou

Přichází 30. červen, studenti dostávají vysvědčení. Někteří jsou potěšeni, jiní snad trochu zklamáni. Všudypřítomný školní ruch ustává. Tak nějak to obvykle bývá. O letošních prázdninách ale v naší škole proběhne výrazná proměna. Odloučené pracoviště na Batelovské ulici ukončí svoji činnost a všichni naši studenti budou mít od září vyučování na Hradecké ulici.
Fotografie ke článku: Škola se změní. Od září budeme všichni pod jednou střechou
Přístavba. Od příštího roku bude využívána gymnáziem.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Skončí neustálé přecházení vyučujících mezi těmito dvěma místy (někdy i několikrát denně). Aby k tomuto přestěhování mohlo dojít, musela naše škola získat další prostory. Bude nám vrácena celá nová přístavba nad školní kuchyní a dále ZŠ Hradecká naší škole přenechá starou budovu přístavby.

Školní prázdniny se v první chvíli zdají jako dlouhá doba, ale skutečnost bývá o poznání složitější. Abychom mohli se stěhováním začít, musí stávající prostory uvolnit ZŠ. Ta to nemůže udělat dříve, než jí bude předána nová přístavba. K tomu dojde až v druhé polovině prázdnin. Nás čekají různé opravy, malování a potom stěhování nábytku do tříd a do kabinetů. Je nutné převézt nejen nábytek, ale i poměrně dost pomůcek a technických zařízení. Tyto většinou nestačí jen přestěhovat, ale také uvést do provozu.

S odchodem maturitních tříd došlo k uvolnění učeben. Toto jsme se snažili využít pro práci na vybudování dvou odborných učeben. Další učebny informatiky ve stávající M1 a učebny účetnictví v učebně ZŠ. Toho jste si ale jistě všimli. Změny v rozvrhu od 30. května a překážející lavice na chodbách se přehlédnout nedají. Podařilo se zajistit řemeslníky na potřebné termíny, takže se můžeme dát do stěhování výpočetní a další techniky z DM na Batelovské ulici. Tam v pátek 17. června kompletně skončila účetní praxe a počítače pro výuku nebudou do konce června již nezbytně nutné. Myslím, že času ke konci prázdnin nebude nazbyt.

Dále ve škole proběhne o prázdninách obvyklá činnost jako je vymalováníněkterých prostor, provedení běžné údržby a generální úklid. Při generálním úklidu jsou důkladně uklizeny především všechny třídy při vyklizeném nábytku, umyta okna, natírány tabule.

Všichni pevně věříme, že 1. září studenti přijdou do budovy školy, kde bude všechno hotovo k rozběhu nového školního roku. Na ten se již dnes všichni „velmi těšíme“.