Studenti z Telče v Bulharsku

Skupinka devíti studentů z Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči se ve dnech od 30. října do 6. listopadu 2010 zúčastnila mezinárodního projektu na téma Venkovní turismus v Bulharsku.
Fotografie ke článku: Studenti z Telče v Bulharsku
Expedice Bulharsko. Zkusili si i něco málo z místních tradic.
Autor: NŠ/Leoš Tejkl

Skupinka devíti studentů z GOB a SOŠ v Telči se od 30. 10. do 6. 11. zúčastnila projektu na téma Venkovní turismus v Bulharsku. Vše organizovala asociace „Programme of the Youth Exchange“.

Smyslem celé akce bylo reprezentovat jak českou, tak bulharskou stranu, navázat nové známosti a přinést nové nápady do cestovního ruchu.

Autobusem i letadlem

Do cíle naší cesty – Varny jsme se dostali letadlem a ihned na letišti se seznámili s deseti Bulhary (převážně vysokoškoláky). Pronajatým autobusem jsme se pak společně dopravili do asi hodinu a půl vzdálené vesnice Asparuhovo.

Český architekt v Bulharsku?

Během pobytu jsme zažili pár výšlapů po okolních kopcích, exkurzi do Botanické zahrady v Balchiku či do Paláce královny Marie, mohli obdivovat památku UNESCO – Madaru barelef (na vykopávkách se podílel i český archeolog Karel Škorpion), procházku parkem u moře – dominantu Varny, kterou navrhl český architekt Antonín Novák a spoustu dalších zajímavostí.

Tančilo se bulharsky

Zkusili jsme si i něco málo z místních tradic, naučili pár tanců i písní. Dokonce jsme měli možnost vykoupat se v Černém moři, které mělo asi 14 stupňů C.

Českou republiku jsme naopak představili dvěma prezentacemi se zaměřením na náš rodný kraj.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.