Milovník areálu škol zkoušel sílu, pátrá po něm policie

Po jarních prázdninách čekalo na všechny do školy dojíždějící cyklisty nepříjemné překvapení. Nedávno rekonstruované stanoviště pro parkování kol se proměnilo v hromadu vytrhaných stojanů. Pachatel a motiv jeho činu prozatím není znám.
Fotografie ke článku: Milovník areálu škol zkoušel sílu, pátrá po něm policie
Vytrhané stojany kol. Pachateli zřejmě chybělo kolečko.
Autor: NŠ/ archiv školy

Při rekonstrukci areálu, která probíhala ke konci minulého roku, bylo v areálu mezi školami v Hradecké ulici instalováno šest nových kusů stojanů pro parkování jízdních kol.

Dráždila ho symetričnost

Řada těchto blyštivých stojanů svou symetričností zřejmě dráždila doposud neznámého pachatele, a tak byli do školy přicházející studenti v pondělí 5. března 2012 svědky vytrhaných stojanů, včetně kotevních patic v podobě deset kilogramů těžkých kamenů.

Zda škodu způsobil neopatrný cyklista parkováním svého jízdního kola, či se jedná o nehorázný vandalismus, si podle fotografií můžete udělat obrázek sami.

Kolečko o prázdninách nenašel

Situaci Naší škole okomentoval jeden z cyklistů, na místě pravidelně parkující:

Myslím, že dotyčný hledal kolečko, které mu zřejmě chybělo, tak šel logicky ke stojanům si jej obstarat. Kolo tam ale samozřejmě o prázdninách žádné nebylo. V záchvatu zlosti si tak alespoň dokázal fyzickou zdatnost.

Student školy

Pachatel tvořil pod vlivem?

Další možné lidové scénáře hovoří o možné alkoholem ovlivněné cestě pachatele jdoucího směrem od zádního vchodu hospody zimního stadionu přes areál škol. Člověk měl být požitím alkoholu tvořivě nabuzen a výsledek jeho práce měl být uměleckým dílem. Můžeme ještě hovořit o štěstí, neboť si pro svou autorskou činnost vybral pouze polovinu instalovaných stojanů.

Celý případ byl předán k řešení Policii ČR. Pachateli hrozí pro přečin poškození cizí věci obecně prospěšné práce nebo dále podmíněný či peněžitý trest.

Výtržnictví má v areálu tradici, aneb houbař na cestách

Podobné výtržnictví není v areálu škol žádnou novinkou. Jeho historie obsahuje i případ osobního automobilu, o jehož pneumatiky si ve večerních hodinách kolemjdoucí neznámý zřejmě zkoušel ostrost svého nože. Ujištěn, že jeho nůž je skutečně dostatečně ostrý si nakonec vypůjčil pravé zpětné zrcátko a zmizel bez dalších stop. Tím způsobil majiteli škodu několika tisíc korun.

Fotografie ke článku: Milovník areálu škol zkoušel sílu, pátrá po něm policie
Zkoušel sílu? Po prázdninách čekalo studenty překvapení.
Autor: NŠ/ archiv školy

3 komentáře k "Milovník areálu škol zkoušel sílu, pátrá po něm policie"

Ája (bez ověření) se projevil(a) dne 14 Březen, 2012 - 16:33:

Úžasný článek - objektivní, chytré a vtipné :)

Janča (bez ověření) se projevil(a) dne 7 Březen, 2012 - 18:24:

Co na to říct. Asi mu chybělo těch koleček víc, ne jen jedno...:)

lukasv se projevil(a) dne 7 Březen, 2012 - 18:35:

Jo, na tom něco bude...