Studentský parlament vydal jasné stanovisko

Přinášíme vám stanovisko studentského parlamentu Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči k Návrhu opatření k řešení dopadu demografického vývoje do středních škol zřizovaných krajem Vysočina.
Fotografie ke článku: Studentský parlament vydal jasné stanovisko
GOB a SOŠ Telč. Studentský parlament s rušením osmiletého oboru nesouhlasí.
Autor: NŠ/ Petr Kroupa

V Telči 15.února 2011

„Všechno má vliv na ducha, i okolí"

O. Březina

Stanovisko Studentského parlamentu Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč k Návrhu opatření k řešení dopadu demografického vývoje do středních škol zřizovaných krajem Vysočina:

Jménem všech studentů prohlašujeme, že zásadně nesouhlasíme s omezováním nabídky studijních oborů na naší škole z těchto důvodů:

• spojením GOB a SOŠ již došlo k optimalizaci středních škol v našem městě, které je považováno za město kultury a vzdělání
  • omezení víceletého gymnaziálního oboru povede ve svém důsledku ke snížení kvality vzdělávání ve městě a blízkém okolí
  • naši studenti víceletého gymnázia dosahují pravidelně mnoha výborných výsledků ve vědomostních i sportovních soutěžích, rozvíjejí kulturní život školy i města
  • naše škola byla založena roku 1852, nedomníváme se, že by se u příležitosti sto šedesátého výročí založení školy měla omezovat nabídka oboru, o který je dlouhodobě zájem (víceletý obor nabízí škola od školního roku 1991/92, tedy dvacet let)
  • za dobu své existence vychovala a připravila pro život mnoho význačných osobností
  • oceňujeme osobní přístup ke každému studentovi, vítězí zde kvalita nad kvantitou
  • dojíždění mladších studentů z okolních obcí do Telče je mnohem bezpečnější a jednodušší, než by bylo dojíždění do bývalých okresních měst
  • nevyužití investic vynaložených na rozšíření a výbavu školy (nové učebnice, interaktivní tabule – určeno především studentům nižšího gymnázia)

Doufáme, že zvítězí zdravý rozum a chystaná opatření nebudou realizována.

Šárka Jonová
přesedkyně Studentského parlamentu GOB a SOŠ Telč

1 komentář k "Studentský parlament vydal jasné stanovisko"

Mirek (bez ověření) se projevil(a) dne 27 Únor, 2011 - 08:39:

Dobře vy, to je fakt dobře napsané, s každým písmenkem souhlasím. Stejně si myslím že kraj nemá šanci, naštěstí má totiž trochu svědomí a nedovolí si likvidovat zaběhnutý funkční školský systém na Vysočině.