Externí

Sbory opět odzimovaly krahulecký kulturní dům, přijelo jich zazpívat sedm

Paní Zimě se letos nechce vzdát svou krutovládu, ale zdá se, že paní Hudbě to vůbec nezabránilo, aby tak jako každý rok opanovala 7. dubna 2013 od 14. hodiny odpolední alespoň na chvíli pole působnosti. Opravdu, zdálo se, že zmrzlým hudebním nadšencům nic nezabránilo přijít uctívat krásy sborového umění. Krahulčí je malá obec v blízkosti Telče a také hudební průsečík měst zúčastněných sborů. A Krahučí je také obec náležitě pyšná na nesoutěžní přehlídku pěveckého sborového umění, které již za ta léta získala punc pravé tradice. Těší se na ni zpěváci, obyvatelé místní i vzdálenější, uši více či méně kritické, před nimiž si kovová pásma a jiná ocenění musí sbory obhájit prakticky de novo.

Čekat se vyplatilo, aula se ukázala veřejnosti v celé své kráse

Přednášková aula, která vznikla v nepoužívaných prostorách staronové přístavby v bezprostřední blízkosti nové multifunkční haly, se v pátek 2. listopadu odpoledne otevřela veřejnosti. U příležitosti otevření proběhl ve škole malý den otevřených dveří, při němž studenti předvedli své dovednosti ve specializovaných učebnách. Akci si nenechali ujít ani významní představitelé Kraje Vysočina, starosta města Roman Fabeš či senátor Miloš Vystrčil.

REPORTÁŽ: V Krahulčí se dubnovou neděli sešly pěvecké sbory nejen z Vysočiny

Rok se s rokem sešel, hudební múza roku minulého políbila na obě tváře múzu letošního setkání sborů v Krahulčí a popřála jí vše nejlepší k 21. narozeninám. A tak prkna kulturního domu mohou znovu zažít to vzrušující dunění mnohých kročejů, kterými zpěváci i diváci vtiskují razítko povolení, že už se smí začít. Obec Krahulčí se tak stává dne 15. dubna 2012 na téměř dvě hodiny centrem sborového umění, přátelského zápolení, rozbouřených emocí a též reprezentativní přehlídkou nablýskaných autobusů z celého šírého okolí. Už první slova organizátorky Mileny Kopečné, která pro tuto příležitost oblékla velmi elegantní šaty, připravené posluchače přesvědčila, že je čeká spousta nového, neviděného, ba i neslýchaného.

Fotoreportáž z třešťského podzemního bunkru S-7

Do čtyřicet let utajovaného objektu S-7 v Třešti se v úterý 14. února vypravilo několik redaktorů Naší školy. Převážně podzemní čtyřpatrová budova na okraji města by v minulosti za případného válečného konfliktu sloužila jako sídlo krizového štábu. Přinášíme snímky ze tři tisíce metrů čtverečních velkého protiatomového krytu, jeho technického zázemí, kanceláří a logistického skladu. Více informací jsme přinesli v samostatném článku ZDE.

Studenti Anglii poznávali celých šest dní

Studenti GOB a SOŠ v Telči absolvovali ve dnech 18. - 23. října školní poznávací zájezd do Anglie. V průběhu šesti dnů postupně navštívili všechny klíčové památky v Londýně a jeho blízkém okolí. Jmenovitě zhlédli například Tower Bridge, Trafalgar Square a Westministerský palác.

Škola se změní. Od září budeme všichni pod jednou střechou

Přichází 30. červen, studenti dostávají vysvědčení. Někteří jsou potěšeni, jiní snad trochu zklamáni. Všudypřítomný školní ruch ustává. Tak nějak to obvykle bývá. O letošních prázdninách ale v naší škole proběhne výrazná proměna. Odloučené pracoviště na Batelovské ulici ukončí svoji činnost a všichni naši studenti budou mít od září vyučování na Hradecké ulici.

Maturitní vysvědčení se letos opět předávala na zámku

Státní maturity tradičnímu předávání maturitních vysvědčení na zámku v Telči nezabránily. Absolventi osmiletých a čtyřletých oborů gymnázia zde v pondělí 20. června 2011 přijali maturitní vysvědčení nejen se známkami, ale i s procenty.

Naši studenti dojeli v Jihlavě jako první

Telčské gymnázium na jihlavském závodu horských kol 24 MTB reprezentovaly 21. května 2011 dva týmy. Náročnou trasu historickým jádrem Jihlavy a přilehlými okrajovými částmi města zvládl za necelých šest hodin dvoučlenný tým ve složení Josef Kadlec a Leoš Tejkl a umístil se tak na prvním místě. Ani druhý tým, Daniel Páral a Karel Kokejl, si nevedl špatně a vybojoval pěkné třetí místo.

V telčském sále proběhl letos už druhý absolventský koncert

Základní umělecká škola v Telči 19. dubna 2011 pořádala letos již druhý absolventský koncert svých studentů. Během téměř dvouhodinového koncertu na pódiu městského sálu vystoupilo na deset talentovaných žáků. O prvním vystoupení absolventů jsme vás informovali zde.

Nejfrekventovanější křižovatka v Telči si na několik dnů odpočine, řidiči zuří

Řidiči projíždějící Telčí se budou od čtvrtka 14. dubna 2011 potýkat s nepříjemnými komplikacemi. Uzavírá se křižovatka na důležité dopravní tepně a objížďky jsou desítky kilometrů dlouhé.