Exredaktoři

Ze Slovenska si studenti odvezli nová přátelství, fotky a chřipku

doplňujicí obrázek
Zástupci tercie a kvarty se v týdnu od 7. do 13. února zúčastnili pobytu ve sportovním centru Malá Lučivná spolu s dalšími studenty ze Slovenska, Maďarska a Polska. Jako odborný doprovod našich gymnazistů jel pan učitel Michal Plunder.

Karlova univerzita: Filosof Ondra Horník

doplňujicí obrázek
Opět jsme udělali krátký rozhovor s bývalým studentem našeho gymnázia. Tentokrát jde o Ondru Horníka. Sympatický mladý muž, původem z Telče, nás blíže seznámil se strastmi i radostmi studia na Karlově univerzitě. Prozradil také, jak si stojí telčské gymnázium v přípravě na vysokou školu.

Měšťáci a vidláci

Třída: 
SEPTIMA
Útvar: 
Esej / Úvaha
Téma: 
Život ve městě, nebo na vesnici?

Srovnávat vesnici a město je podle mého názoru bezpředmětné. Obojí má své klady, obojí má své zápory. Nemá smysl snažit se podrobně vypsat, kterak je město lepší než vesnice a naopak, když při takové rádoby analýze pokaždé najdeme klady především tam, kde je vidět chceme.

Zobrazit celý článek »

Co jsou to Vánoce?

doplňujicí obrázek
Všichni se na ně každým rokem těšíme, všichni je slavíme a prožíváme do posledního detailu. Víme ale, co to Vánoce jsou? Proč je slavíme? Kde je původ? O tom bude následující článek.

Dějství prosincové: Helena Volavková

doplňujicí obrázek
Mgr. Helena Volavková se narodila 22. 12. 1970 v Dačicích a od té doby žije v Ořechově. Základní školu a gymnázium vystudovala v Telči, obor čeština – dějepis v letech 1989 – 1994 na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Po čtyřech letech na mateřské pak v roce 1998 nastoupila na naše gymnázium, kde učí dodnes. Je vdaná, má dvě dcery.

Naši stolní tenisté vybojovali stříbro

doplňujicí obrázek
Krajské kolo ve stolním tenise se konalo 8. listopadu 2010. Zúčastnili se ho i žáci gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči. Složení týmu reprezentujícího naší školu bylo následující: Daniel Páral, Jiří Páral a Martin Švec.

Dějství únorové: Eva Kotíková

doplňujicí obrázek
Mgr. Eva Kotíková, Ph.D. se narodila 19. srpna 1981 v Humpolci. Vystudovala nejprve gymnázium v Jihlavě a následně obory Anglický jazyk - Hudební výchova, Hudební výchova – Sólový zpěv a Hudební teorie a pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Jak dopadla generálka státních maturit?

doplňujicí obrázek
V posledním článku o státních maturitách jsme vám popsali hlavně čerstvé dojmy. Od jeho sepsání uplynul nějaký čas a teď známe i výsledky. Je pravda, že přinejmenším v jednom odhadu se Naše škola zmýlila – generálkou státních maturit neprošlo 33% studentů, tedy každý třetí.

Maturitu nanečisto si v říjnu vyzkoušeli i v Telči

doplňujicí obrázek
Přípravy na státní maturity vyvrcholily v průběhu měsíce října, když se ve dnech 11. - 14.10.2010 uskutečnila maturitní generálka, jež měla za úkol prověřit nejen připravenost 1225 škol z celé České republiky, které ke zkoušce přistoupily kladně, ale především funkčnost celého systému.Mag je jednotka magické energie, začátek slova Magnesium, ale také zkratka pro maturitní generálky, které nedávno proběhly. Jistě všichni přemítáte, co od nich čekat. Jste-li studenti vyšších ročníků, zajímáte se o to tím spíš. Časopis Naše škola má oči všude, tady je náš pohled na věc...

Co je to Halloween...

doplňujicí obrázek
Známe ho z amerických filmů, svátek v dnešní době typický především pro Spojené státy americké, nebo Anglii. Neodmyslitelně je s ním spojeno vyřezávání obličejů do dýní, převlékání se do kostýmů.