Markéta Marešová

Kontakt:

Můžete ji kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Markéta je naše drahá paní učitelka, korektorka, manažerka a nevyčerpatelná studnice výborných nápadů. Díky ní nenaleznete v tištěných verzích ve vyjmenovaných slovech měkká i, či neohrabané stylistické zvratky, které se někdy v konceptech objevují. Jako nejstarší (ale stále velice mladý) člen redakčního týmu se stará o veškeré formality spojené s činností časopisu a komunikuje s vedením školy. Sama ještě před několika lety seděla v gympláckých lavicích jako studentka. Nyní se snaží současnou generaci, obývající stejné lavice, uvést do tajů jazyka českého i francouzského. Ve volném čase si ráda čte, hraje ping-pong i squash.

Až na vrcholky hor, kde uslyšíš vítr hrát

Patagonie – území na jihu amerického kontinentu, nejčastěji spojované s unikátními horolezeckými věžemi Fitz Roy nebo Cerro Tore a s nádhernými přírodními parky. Území, které uchvátilo nejednoho horolezce, mezi které patří také Michal Plunder, biolog a tělocvikář z naší školy.

Milan Šindelář: Herec horáckého divadla z Třeště sršící láskou ke geocachingu a zábavě

Jeden z nejstarších členů souboru Horáckého divadla Milan Šindelář před nedávnem oslavil šedesátku. Aktuálně ho můžeme vidět v inscenaci Terasa či Alenka v říši za zrcadlem. V Horáckém divadle působí již řadu let, nezapomenutelné bylo jeho ztvárnění čerta Trepifaiksla ve hře Dalskabáty, hříšná ves. Před kamerou se objevil v Četnických humoreskách.

Jan Štokr: Rodák z Telče obrem ve světe volejbalu

Telčský rodák, který má za sebou veleúspěšnou sérii v italské profesionální volejbalové lize za klub Trentino Volley. Se svým týmem v roce 2011 vyhrál volejbalovou Ligu mistrů a podmanil si Itálii. Je jednou z opor české reprezentace, a tak jsme se ho rozhodli vyzpovídat.

Sekunda podstoupila lyžařský výcvik

Zimního lyžařského výcviku se zúčastnili ve dnech 3. - 9. února studenti ze sekundy telčského gymnázia. V nevelkém počtu pouhých osmnácti lyžařů se první dva dny proháněli na běžkách. V čele s panem učitelem Plunderem a Lojkou ujeli přibližně dvacet kilometrů. Zbylé tři dny výcvik probíhal na sjezdovce v Mrákotíně, kde se učili lyžovat na sjezdových lyžích a také nasnowboardu. I přes drobná zranění, která se jim nevyhnula, budou na lyžařský výcvik zajisté rádi vzpomínat.

Interaktivní technika na GOB a SOŠ v Telči

V této galerii vám představíme interaktivní techniku, která byla díky projektu "Metody interaktivní výuky na gymnáziích kraje Vysočina" instalována i u nás. Na webu byl o tomto tématu minulý měsíc publikován článek Josefa Drmoty.