Telčské náměstí se chystá na horácký jarmark

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči se připravuje na tradiční horácký jarmark. Ten letošní folklorní soubor Podjavořičan ve spolupráci s městem Telč chystá na sobotu 16. července 2011. Na náměstí bude mnoho stánku, kulturního programu, ale také bude zpoplatněný vstup.
Fotografie ke článku: Telčské náměstí se chystá na horácký jarmark
Značky. Podjavořičan jarmark připravuje tradičně.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Stánkový prodej a ukázky tradiční horácké řemeslné výroby budou probíhat už od sedmi ráno a potrvá až do sedmnácti hodin. Připraven je i bohatý celodenní kulturní program.

Pyšní se pohybujícím se sádlem

Na náměstí vystoupí mimo tradiční Telčské dechovky i Dixieland jazz band Telč. Tanec a zpěv horácka představí folkorní seskupení Mateřídouška Domamil. Zpěvem přijdou bavit i manželé Doležalovi, kteří se skrývají pod názvem Sádlo v pohybu. Příležitost si o desáté hodině nenechají ujít ani telčské mažoretky a celá půlhodina bude patřit právě jejich mažoretkování.

Vstup na náměstí zpoplatněn

Vstup na náměstí bude po celý den zpoplatněn. Dospělí zaplatí za celodenní vstupenku 25 korun, děti 10 kurun a mladší šesti let mají vstup zdarma. "Je to dost nepříjemné, myslím, že by se toto mělo řešit jinak," kritizuje vybírání vstupného průvodce, "každoročně chodím do města se zahraničními turisty, kteří mají zájezd u cestovky kompletně zaplacený." Turisté zaplatit nesmyslný poplatek odmítají a pokud by to za ně měl zaplatit průvodce, asi by za chvilku bydlel pod Belpskou lávkou.

"Nenechte se ujít příležitost tradičního horáckého jarmarku a přijďte se podívat," nabádá obyvatel jednoho z domů nádherného náměstí.

Více informací naleznete na www.telc-etc.cz/...jarmark.

Fotografie ke článku: Telčské náměstí se chystá na horácký jarmark
Podium. Vystoupí i telčský Dixieland jazz band.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.