Třetí schůze Studentského parlamentu přinesla objasnění schránky důvěry a prospěchu na webu

Ve studovně se v úterý 6. prosince opět sešli zástupci jednotlivých tříd. Diskutovalo se například o elektronické schránce důvěry, žákovských knížkách na internetu nebo o tisku z přenosných zařízení ve škole.
Fotografie ke článku: Třetí schůze Studentského parlamentu přinesla objasnění schránky důvěry a prospěchu na webu
Schůze. Třetí schůze SP se konala tradičně ve studovně.
Autor: NŠ/ Lukáš Vejmelka

Po formálních organizačních ustanoveních týkajících se absence, programu a jeho dodatečných bodů, udělil předseda parlamentu slovo řediteli Stanislavu Mácovi. Ten upřesnil informace ohledně organizace Dne otevřených dveří a voleb zástupců do školské rady, které se konaly 8. prosince 2011. Také upozornil na to, že osobní šatní skříňky jsou sice dobrá věc, ale pancéřované dveře nemají. Lze je otevřít například shodnými či podobnými klíčky, které se, bohužel, také vyskytují, ale k vypáčení postačí obyčejné hokejky, o které není v zimním období nouze.

Elektronická schránka důvěry

Pan Radek Kopečný uspěl v snaze zřídit elektronickou schránku důvěry. Předseda SP poprosil zástupce, aby předali výsledky hlasování v jednotlivých třídách, ve věci elektronické schránky důvěry. Pro bylo 64% žáků a 14 členů parlamentu. Schránka důvěry byla tedy řádně odhlasována a její další vývoj si vzal na starost pan Kopečný.

Novelizace parlamentního řádu

Řád studentského parlamentu bylnovelizován. Lukáš Vejmelka, místopředseda, přečetl návrhy na různé úpravy článků řádu SP, které vypracoval společně s panem Kopečným. Týkají se především prvního zasedání parlamentu a upřesňují jeho průběh. Jeden z článků také uděluje předsedovi právo dvakrát ročně vykázat z jednání veřejnost, ovšem pouze za případu včasného informování na nástěnce. Tyto úpravy prošly bez problémů, povětšinou byl celý parlament pro.

Naše škola zůstane Naší školou

Již na minulé schůzi se debatovalo o názvu místního periodika „Naše škola: Gymnázium Telč“, které by se prý po spojení školy se Střední odbornou školou mělo přejmenovat. Petr Kroupa, šéfredaktor časopisu, však podotkl, že přes opakované výzvy se nedostavil na žádnou ze schůzí redakční rady ani jeden student SOŠ. A jelikož výsledky hlasování redakční rady byly jednoznačně negativní, uzavřelo se téma s tím, že pokud nebude vedení školy zásadně proti, zůstane název stejný.

Schováváte žvýkačky na horší časy?

Poté co všichni zástupci tříd potvrdili, že jejich třídy sice znechuceně, až s odporem řádně slepily, seškrabaly a někdy i stloukly všechny viditelné objekty, třeba jen vzdáleně připomínající žvýkací gumu, se rozvedla diskuze, o jejich okamžitém opětovném objevení. Ve snaze předejít lepení žvýkaček, se parlament shodl na tom, že bychom měli jeden druhého hlídat, aby je tam někdo omylem neumisťoval.

Učitelé si mohou oddychnout, elektronické žákovské knížky nejspíše nebudou

Jejich problematiku rozvedl L. Vejmelka s tím, že internetový program nemůže znázornit hodnotu známky, a je jen další náročnou úlohou pro učitele. Dále vyslovil názor, že jestli nemají rodiče čas na rozhovor s žáky o škole, nebo si navzájem nevěří, je problém jinde a nastolením systému elektronických žákovských knížek tuto vztahovou strž ještě prohloubíme. Diskuzi ukončil předseda s odkazem na výsledky dotazníků ze tříd.

Předseda SP na závěr upozornil, že další schůze bude nejpozději do dvou měsíců a bude řádně oznámena.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.