Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.
Fotografie ke článku: Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru
Kočka. Malování neodnesla jenom šelma, ale i staré fresky.
Autor: NŠ/ Jan Rudolf

Stěnami to nekončí

Během letních prázdnin se telčské gymnázium odělo do nového kabátu, chodby dostaly nový vzhled a prostor školy se celkově rozjasnil. Výmalbou interiéru hradeb hlavní budovy však malířské práce, zdá se, zatím nekončí. V minulých týdnech proběhla restaurace omítky podél schodiště k podkrovním učebnám.

Nostalgie stranou, mládí vpřed

Původní fresky, zobrazující abstraktní řešení lidského obličeje, vzali za své. Desítka prací bývalých gymnazistů byla, takřka symbolicky, zamalována vápnem, coby konec jedné éry a začátek druhé. Nepopsaná zeď dává příležitost kreslit nové příběhy studentského života a ovlivňovat nové, budoucí gymnazisty, již budou kolem nových obrazů chodit.

Práce (ne)kvapná

Návrhy, kterými bude bílá zeď postupně vyzdobena, vybrali studenti druhých ročníků výtvarného oboru estetické výchovy pod vedením  paní učitelky Jirousové. Práce jsou nyní v plném proudu, s jejich ukončením však není proč příliš spěchat. Mladí malíři se chtějí svého úkolu zhostit co nejpečlivěji, neboť zeď není papír, který lze snadno zmačkat a vyhodit do koše. Kvalitní díla na ní mohou zůstat velmi dlouhou dobu. Dokud nepřijde další generace.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.