V Třešti byla odhalena dřevěná socha Pana Tau

Vyloženě magického data 11. 11. 2011 a to dokonce v 11 hodin a 11 minut proběhlo v Třešti slavnostní odhalení sochy Pana Tau v jeho nadživotní velikosti. Tímto způsobem se rozhodlo vedení města Třeště projevit poctu třešťskému rodákovi a herci, jenž tuto pohádkovou postavu ztvárnil, Ottovi Šimánkovi.
Fotografie ke článku: V Třešti byla odhalena dřevěná socha Pana Tau
Socha. Dřevěná postava Pana Taua vyrostla v Třešti.
Autor: NŠ/Petr Kroupa

Socha se hrdě tyčí na třešťském autobusovém nádraží, na místě bývalé lékárny, ve které se Otto Šimánek narodil. Na vzniku této sochy se vlastníma rukama zasloužil Daniel Stejskal, řezbář z Jihlavy. Socha je z více než stoletého jasanu a sahá do výšky čtyř metrů.

Magické odhalení bylo v pátek

Již tak kouzelnou atmosféru, jež zde panovala, ještě umocnili členové mladšího Jazzbandu ze ZUŠ Třešť, když samotné odhalování podbarvili všem jistě známou pohádkovou znělkou, a také místní cukrářští učni, kteří pro tuto příležitost vyrobili speciální dort ve tvaru buřinky. Několik set lidí, kteří se na odhalení přišli podívat, tedy nemuselo litovat, že se rozhodli si takto zpříjemnit páteční dopoledne.

K soše přibyde i buřinka

Podle dosavadních informací tato socha není posledním vyjádřením pocty tomuto třešťskému rodákovi. Město Třešť se totiž rozhodlo postavit další „pomník“ a to tentokrát v podobě velké buřinky, která by měla sloužit jako lavička. Ležet prý bude také v blízkost i autobusového nádraží.

Zatím nikdo nekomentoval

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.