škola

Automobil při nehodě poškodil plot sportoviště

První husté sněžení způsobilo odpolední drama. Při nehodě osobního automobilu došlo dnes krátce po poledni k poškození plotu ohraničujícího školní sportoviště.

Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.

Čekat se vyplatilo, aula se ukázala veřejnosti v celé své kráse

Přednášková aula, která vznikla v nepoužívaných prostorách staronové přístavby v bezprostřední blízkosti nové multifunkční haly, se v pátek 2. listopadu odpoledne otevřela veřejnosti. U příležitosti otevření proběhl ve škole malý den otevřených dveří, při němž studenti předvedli své dovednosti ve specializovaných učebnách. Akci si nenechali ujít ani významní představitelé Kraje Vysočina, starosta města Roman Fabeš či senátor Miloš Vystrčil.

Gymnazisté mají zkoušku dospělosti za sebou

Letošní cyklus originálních stužkovacích večírků, maturitních plesů a posledního zvonění připravoval okolí na nevyhnutelné. Studenty posledních ročníků čekaly jejich poslední písemky a zkoušení - maturita. Poslední? Punc jistoty, že se dobře připravený a poctivý student nových maturit nemusí bát, ztratil svoji váhu. Ač byly státní maturity testovány již vloni, jejich kvalitu prověřil až letošní rok.

Nával na latině: studenti se bojí deskriptivní geometrie?

Studenti druhých ročníků si na příští rok vybírají volitelný předmět. Při rozhodování mezi deskriptivní geometrií a latinou však seznamy zájemců na druhý ze zmíněných předmětů nadmíru přetékají. Budou se svou volbou studenti spokojeni?