umění

Útroby gymnázia vyzdobily zbrusu nové skulptury. Jsou dada, surrealistické nebo jenom roztomile neumělé?

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Výmalba školního interiéru pokročila až k ateliéru

V poslední době se telčské gymnázium změnilo k nepoznání. Mimo oficiální úpravy se rozhodli přispět svou rukou k dílu také studenti z řad výtvarníků a sami se pustili do umělecké malby stěny u schodů směrem k písárně.

Vstupní síň telčské radnice vystavuje studentská díla

Ve vstupní síni radnice v Telči jsou od 12. září 2011 vystaveny povedené kresby studentů architektury, Stavební fakulty ČVUT. Umělci svými kresbami zachycují nevšední pohledy na historické centrum Telče, na památky stálé živé - krásné a romantické.

Bydlení v krabici úspěšné. Poslalo výtvarníky až na Národní přehlídku

Přehlídku základních uměleckých škol, která se letos konala v Třebíči, podpořila účastí i Telč. Navzdory velké konkurenci slaví úspěch.

Australské umění zapomnělo na štětec, používá klacíky

Původní Aboriginské obyvatelstvo dnes žije na severu Austrálie a přilehlých ostrovech. V 19. století byli odsunuti a z Austrálie se stala trestanecká kolonie. Malířství zde má dlouhou historii. Je posvátné.