výstava

Útroby gymnázia vyzdobily zbrusu nové skulptury. Jsou dada, surrealistické nebo jenom roztomile neumělé?

Stávající manýristické "vyšší výtvarné síly" působící na výtvarné práce gymnazistů byly během tohoto února vytlačeny lidskou pudovostí. Jemné, tužkou nakreslené obrazy zastínily lepenkové kolosy, snad představující nový umělecký směr, jež zajisté pročistí zahnívající vody onoho příliš krásného malířství.

Zahrádkaři slavili výročí tradiční podzimní výstavou

Český zahrádkářský svaz v Telči oslavil své devadesátiny podzimní výstavou ve dnech 21. - 23. října mimořádně v Hasičském domě. Mezi nejzajímavější části výstavy bezesporu patřily nejméně dvoumetrové slunečnice s průměrem květenství cca 30 cm, na 150 kusů rozličných druhů jablek a hrušek od různých pěstitelů. Mezi opravdové rarity se ale řadil především ananas, který se v chladných podmínkách podařilo vypěstovat panu Fischerovi z Telče. Součástí byla i prodejní výstava dušičkových věnců.

Vstupní síň telčské radnice vystavuje studentská díla

Ve vstupní síni radnice v Telči jsou od 12. září 2011 vystaveny povedené kresby studentů architektury, Stavební fakulty ČVUT. Umělci svými kresbami zachycují nevšední pohledy na historické centrum Telče, na památky stálé živé - krásné a romantické.

Bydlení v krabici úspěšné. Poslalo výtvarníky až na Národní přehlídku

Přehlídku základních uměleckých škol, která se letos konala v Třebíči, podpořila účastí i Telč. Navzdory velké konkurenci slaví úspěch.

Chodby gymnázia se staly uměleckou galerií

Studenti výtvarného oboru gymnázia v Telči připravili pod vedením Alice Grünwaldové výstavu svých převážně expresionistických, naturalistických a dadaistických prací. "Díla budou v chodbách vystavena do i v dubnu, neváhejte a přijďte se podívat!" řekla naší škole koordinátorka A. Grünwaldová.