Leoš Tejkl

Kontakt:

Můžete ho kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Leoš Tejkl je zástupcem šéfredaktora. Píše o aktuálním dění jak ve škole tak v celé Telči a stará se o fotografie z nejrůznějších míst. Další důležitou činností je ohýbání stránek časopisu po secvaknutí.

FOTO: Týden vědy a techniky očima našich fyziků

Hrstka zájemců o fyziku se ve čtvrtek 8. 11. 2012 vypravila na exkurzi do Brna. Program zahrnoval den otevřených dveří v rámci festivalu Týden vědy a techniky na brněnské pobočce Akademie věd České republiky. Studenti zde prošli šesti laboratořemi. Vědci se jim v nich snažili dokázat, že archetyp mimózního fyzika nelze aplikovat v obecném měřítku. Proto své potenciální nástupce seznámili se zajímavými fyzikálními jevy, které jsou na akademii zkoumány. Protože zde zároveň probíhalo natáčení České televize, dostali se naši studenti do jednoho frameu v regionálních Událostech. Poté měli nadějní mladí fyzici možnost shlédnout představení ÚDIFu (Úžasného divadla fyziky) na téma Svět v tepelném záření za pomoci IR a termokamery.

Týmový trenér Procházka: U dívek vidím větší úspěchy

V Jihlavě se jel závod horských kol, soutěžili i naši

O víkendu 18. - 20. 5. 2012 opět ožila Jihlava několika stovkami bajkerů a bajkerek při příležitosti druhého ročníku jihlavské 24hodinovky mtb, letos zařazené jako mistrovství České republiky v 24h horských kol.

OŽIVENO: Z Waidhofenu si naši sportovci odvezli všechny tři trofeje

Přidány nové fotografie z volejbalu. Studenti čtyř středoškolských sportovních výběrů ze dvou zemí se sešli v úterý 15. května na sportovním hřišti ve Waidhofenu. V přátelském klání se utkaly sportovní výběry GOB a SOŠ Telč, dačické Střední školy technické a obchodní, waidhofenské HAK a tamějšího gymnázia. V rozmezí čtyř hodin se rozhodovalo o osudu tří pohárů - pro nejlepší atlety, volejbalisty a v neposlední řadě fotbalisty. Studenti z Telče se vrátili zpět na svou alma mater neporaženi, a vybojovali si tak vlastnictví všech tří trofejí. Více informací přineseme v tištěném čísle začátkem července. Těšit se můžete také na videorozhovor s učitelem Petrem Procházkou, trenérem našich fotbalistů.

Ondřej Bambula: Šikovný cyklista se smůlou v patách

Pětadvacetiletý nadějný cyklista, který relaxuje vážnou hudbou. Má za sebou mnoho úspěchů v České republice i mimo ni. Jeho hlavní disciplínou je cyklokros, jezdí za CT Tábor. V době rozhovoru byl na zimním soustředění na Šumavě.

Krátká návštěva v nevelkém zákulisí naší jídelny

Fotoaparáty Naší školy se vypravily do míst, kam se běžní smrtelníci nedostanou. Fotili jsme tam, kde se každodenně připravuje jídlo pro stovky strávníků. Prošli jsme se i skladem a a otevřeli dveře od nákladové rampy. Nahlédněte s námi!

Zápis ze druhé schůze Studentského parlamentu

Dnes se opět sešla rada Studentského parlamentu v prostorách studovny. Zástupci tříd jednali o novelizaci stanov parlamentu, školní WiFi síti, i nepořádku se žvýkačkami, které někteří nezbedníci lepí na spodní části desek lavic, či židlí. Zasedání trvalo bezmála hodinu a půl.

Studenti z Telče na poznávacím zájezdu do Rakouska

Studenti Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy se v termínu od 21. 9. 2011 do 24. 9. 2011 zúčastnili třídenního poznávacího zájezdu do Rakouska, cestou navštívili i Německo.

Výsledkem pedagogické rady je aktualizace řádu školy

Svět a morálka se mění rychleji než stíhá reagovat právo se svými úpravami právních norem. Stejná situace je i ve školství. S nástupem věcí nových, například školní wifi sítě, budou ve školním řádě kodifikována pravidla jejího používání.

Aktuálně z parlamentu: Nový předseda, WiFi a ples

Dne 4. října 2011 se konala první schůze studentského parlamentu na GOB a SOŠ v Telči. Volil se nový předseda a jeho zástupce, došlo ovšem i na práci - projednávaly se každodenní strasti studentů. Pokrok zaznamenala i situace okolo školní WiFi sítě.